Trenażer oddechowy

Po trenażer oddechowy sięgają nie tylko sportowcy. To produkt niezastąpiony także u osób cierpiących na różne choroby układu oddechowego (np. astma, POChP), problemy z sercem (np. niewydolność, zawał) itp. W ofercie naszego sklepu online zebraliśmy wyjątkowe modele, które sprostają oczekiwaniom każdej z wyżej wymienionych grup. Niezależnie od tego, czy potrzebny Ci najprostszy trenażer oddechu, czy Twoim potrzebom odpowiada bardzo zaawansowany model, kupisz go u nas! Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą oraz do składania zamówień. Z przyjemnością także doradzimy, jeśli potrzebujesz wsparcia zakupowego.

Wyświetlanie 1–16 z 23 wyników

Wyświetlanie 1–16 z 23 wyników

Trenażer oddechowy – niezastąpione wsparcie organizmu

Sportowcy, którzy sięgają po trenażer oddechowy, liczą na poprawę swoich wyników poprzez zwiększenie wytrzymałości, a tym samym tolerancji wysiłku. Z kolei fizjoterapeuci i lekarze polecają je swoim pacjentom, aby poprawić jakość ich życia, ułatwić oddychanie oraz codzienne funkcjonowanie. Ten niepozorny, niewielkich rozmiarów sprzęt jest prawdziwie uniwersalny i stanowi niezastąpione wsparcie dla organizmu, zarówno osoby wytrenowanej, jak i tej, która ze sportem ma niewiele wspólnego. W jaki sposób działa trenażer oddechu? Podczas korzystania z niego mięśnie oddechowe są zmuszone do wzmożonej pracy, a każdy wdech wymaga więcej pracy, ponieważ urządzenie stwarza pewien opór. Efekty ćwiczeń można zobaczyć już po kilku dniach. Należy pamiętać o tym, aby chęć korzystania z trenażera oddechu skonsultować z lekarzem, fizjoterapeutą lub trenerem. Nie należy podejmować decyzji samodzielnie. Przeciwwskazania do jego stosowania obejmują między innymi: odmę opłucnową, nadciśnienie płucne, osteoporoza, przebyte złamania żeber, spadki saturacji poniżej 94%.

Ćwiczenia oddechowe z trenażerem POWERbreathe

Forma ćwiczeń ukierunkowanych na poprawę kondycji fizycznej i zdrowia. Polega na ćwiczeniach oddechu z regulowanym i stopniowo zwiększanym oporem powietrza. Stanowi doskonały sposób na wzmocnienie płuc i poprawę wytrzymałości bez względu na poziom wytrenowania i stan zdrowia. Trenażery oddechowe POWERbreathe są wyposażeniem które docenią trenerzy którzy pracują zwłaszcza ze sportowcami dyscyplin wytrzymałościowych, ale także i osobami początkującymi szukającymi uzupełnienia swoich treningów.

Szeroki wybór trenażerów

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz nie tylko doskonałe trenażery oddechu, ale także wysokiej jakości akcesoria przydatne podczas rehabilitacji oddechowej i ćwiczeń kontroli oddechu. Mamy szeroki wybór najróżniejszych modeli, od tych prostych, aż po bardzo zaawansowane. Jesteśmy przekonani, że każdy z nich działa bez zarzutu i będzie stanowił niezastąpione wsparcie podczas treningu oddechowego. Współpracujemy z uznanymi producentami, którzy są w stanie zagwarantować najwyższą jakość dostarczanych produktów. Dzięki temu mamy pewność, że w ręce naszych klientów trafiają niezawodne, funkcjonalne i godne polecenia, profesjonalne trenażery oddechowe oraz akcesoria do nich. Sprawdź nasz poradnik jeśli nie wiesz który trenażer POWERbreathe wybrać?.

Trenażery oddechu – fizjoterapia oddechowa w kontekście chorób układu oddechowego

Odpowiednio zaplanowane i egzekwowane ćwiczenia oddechowe są istotnym elementem efektywnej rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej układu oddechowego. Choroby cywilizacyjne są coraz częstszym problemem nie tylko wśród dzieci, ale także i osób dorosłych. Ćwiczenia z trenażerem oddechowym mogą być niezwykle przydatne dla wzmacniania mięśni oddechowych (m.in. przepony, mięśni międzyżebrowych) ułatwiając wykonywanie ćwiczeń i zapewniając odpowiednią dawkę motywacji by utrzymać regularność treningów. Wykorzystanie wszelkiego rodzaju urządzeń do ćwiczenia oddechu to jeden z wielu sposobów na przeciwdziałanie negatywnym skutkom m.in. siedzącego trybu życia i braku aktywności fizycznej.

Trenażery oddechowe POWERbreathe

Zaprojektowane i udoskonalane przez brytyjską firmę POWERbreathe we współpracy z NHS (brytyjski odpowiednik NFZ) są wykorzystywane na całym świecie w ramach rehabilitacji oddechowej i treningu kondycji. Niezwykła popularność i świetne efekty opracowanej przez POWERbreathe metody treningu mięśni wdechowych IMT wśród pacjentów i sportowców sprawiła, że dzisiaj praktycznie każdy może skorzystać z możliwości oferowanych przez przenośne trenażery oddechowe.

Trenażery oddechowe POWERbreathe Plus

Popularne urządzenie do ćwiczenia oddechu w kontrolowany i bezpieczny sposób. Te w pełni mechaniczne trenażery oddechu są łatwe w obsłudze i sprawdzą się u większości osób chcących rozpocząć ćwiczenia na wydolność płuc i regularny trening oddechowy. Seria Plus to produkty dedykowane w głównej mierze sportowcom i zdrowym osobom chcącym podnieść kondycję i wzmocnić płuca. Do wyboru masz trzy wersje o różnym zakresie oporu – dzięki temu każdy będzie mógł dobrać urządzenie idealnie do swojej kondycji i stanu zdrowia, aby osiągnąć maksimum korzyści i wykorzystać pełen potencjał trenażerów oddechu POWERbreathe Plus.

Zaawansowane trenażery oddechowe POWERbreathe seria K

Te, jedne z najbardziej zaawansowanych trenażerów oddechu na rynku, charakteryzują się elektronicznie sterowanym „stożkowym zaworem przepływowym”, który wykorzystuje sterowany komputerowo zawór obrotowy do tworzenia oporu podczas wdechu. Z tego powodu opór nie jest stały na tym samym poziomie przez cały oddech (w przeciwieństwie do urządzeń mechanicznych), ponieważ urządzenie automatycznie zmniejsza opór w czasie oddechu, dopasowując obciążenie do zmniejszającej się siły mięśni.

Zwężający się przepływ umożliwia wykonanie dłuższego wdechu i wykorzystanie szerszego zakresu mięśni oddechowych, dzięki czemu można osiągnąć wyższy przepływ i większe objętości oddechowe, aby uzyskać lepsze wyniki.
Trenażery POWERbreathe serii K dedykowane są przede wszystkim sportowcom i ich trenerom, którzy szukają sprawdzonych i legalnych sposobów na poprawę wydolności sportowej i zwiększenia wytrzymałości w czasie wysiłku. Elektroniczne trenażery oddechu POWERbreathe K, ze względu na zaawansowaną technologię sprawdzą się także w praktyce lekarskiej i fizjoterapii, specjalistów zajmujących się przede wszystkim chorobami układu oddechowego. Automatyczne dostosowanie oporu wdechu umożliwia niesłychanie precyzyjne dobranie intensywności do stanu zdrowia i kondycji pacjenta – za każdym razem i w pełni automatycznie. Wśród innych ważniejszych funkcji sprzętu do treningu oddechu POWERbreathe wspomnieć trzeba o rozbudowanych funkcjach pomiaru parametrów oddechu oraz śledzenia przebiegu treningu w czasie rzeczywistym na ekranie komputera.

Medyczne trenażery oddechu POWERbreathe Medic

Seria produktów opracowana do zastosowań klinicznych w ramach leczenia i rehabilitacji chorób układu oddechowego oraz usprawniania procesu rekonwalescencji pacjentów. Trenażery POWERbreathe Medic to produkty medyczne, które można wykorzystać w ramach ćwiczeń oddechowych zalecanych zarówno w przebiegu hospitalizacji jak i całego procesu leczenia.
POWERbreathe Medic oferuje oparte na dowodach, wolne od leków leczenie pacjentów ze schorzeniami, w których występuje duszność (duszność). POWERbreathe Medic Plus oferuje najniższy poziom obciążenia spośród wszystkich dostępnych obecnie progowych urządzeń IMT, umożliwiając nawet pacjentom przebywającym na OIOMie lub mającym poważne problemy z oddychaniem rozpoczęcie treningu mięśni oddechowych, które w innym przypadku nie byłyby trenowane.
Profesjonalna Seria trenażerów POWERbreathe KH – elektronicznych urządzeń IMT została zaprojektowana specjalnie do użytku przez lekarzy i ich pacjentów.

Urządzenia do ćwiczeń oddechowych POWERbreathe

Dla osób starszych, dzieci i bardzo osłabionych chorobą pacjentów poleca się często prostsze rozwiązania takie jak np. POWERbreathe FlowBall czy POWERbreathe Respiron. Niska cena oraz prostota ćwiczeń z wykorzystaniem tych produktów pozwalają skutecznie przeciwdziałać skutkom unieruchomienia czy choroby. To także najtańsze, w pełni profesjonalne urządzenia, które sprawdzą się u pacjentów w ramach ćwiczeń na płuca po covidzie, czy ćwiczeń po operacjach. FlowBall jest ponadto częstym narzędziem pracy trenerów wokalnych i logopedów. Poprzez specyfikę tego produktu dziecko może nauczyć się kontroli oddechu i skupienia na odpowiedniej pracy przeponą.

Ćwiczenia ułatwiające odkrztuszanie

Przyrządy takie jak trenażery oddechowe z serii POWERbreathe Shaker zostały stworzone by umożliwić pacjentom efektywniejsze odkrztuszanie zalegającej wydzieliny, a fizjoterapeutom i lekarzom ułatwić opiekę nad ich pacjentami. Urządzenia typu Shaker zostały wyposażone w obciążoną kulkę umieszczoną wewnątrz korpusu z tworzywa sztucznego. Pacjent, wydychając powietrze przez Shaker wprawia kulkę w wibracje, które rozchodzą się w drogach oddechowych pobudzając wydzielinę. Ćwiczenia z POWERbreathe Shaker pełnią więc podobną funkcję do oklepywania.