hypoxbreath®

Innowacyjny system treningu IHHT

Otwórz się na nowe możliwości jakie daje Ci interwałowy trening hipoksja-hiperoksja.

Innowacyjne urządzenie do terapii mitochondrialnej IHHT

hypoxbreath® to rewolucyjny system do treningu IHHT od jednego z wiodących, światowych producentów. Wyposażony w najnowszą technologię i sprawdzone w praktyce rozwiązania daje nowe możliwości dla branży wellness, medical i fitness.

Metoda IHHT

IHHT czyli interwałowy trening hipoksja-hiperoksja, polega na naprzemiennym oddychaniu powietrzem o obniżonej (hipoksja) i podwyższonej (hiperoksja) zawartości tlenu.

Proces ten powoduje rozpad uszkodzonych mitochondriów. W rezultacie organizm jest stymulowany do produkcji nowych, zdrowych i sprawnych mitochondriów, prowadząc do zwiększenia wydajności komórek i dostarczenia większej energii dla organizmu.

Efekty treningu hipoksja-hiperoksja

Ukierunkowana stymulacja komórek poprawia transport tlenu i dostarczanie energii do mięśni. Prowadzi to do zwiększonej wytrzymałości i lepszych wyników sportowych. Poprawie ulec może też czas regeneracji pomiędzy sesjami treningowymi i podczas zawodów.

Zauważalne i wymierne efekty treningu z hypoxbreath® widać już po czterech tygodniach. Obecne badania pokazują również, że trening interwałowy z hipoksją
i hiperoksją poprawia wydolność fizyczną poprzez zwiększenie poboru tlenu i przepływu krwi. Dodatkowo pobudzone zostają regeneracyjne funkcje metaboliczne, które sprzyjają samoleczeniu organizmu.

Korzyści dla organizmu

Interwałowa hipoksja pomaga w osiągnięciu różnorodnych celów treningowych i terapeutycznych:

  • poprawa wydolności i kondycji organizmu
  • spowolnienie procesów starzenia
  • wzrost poziomu energii
  • poprawa koncentracji i sprawności umysłowej
  • wzmacnianie kondycji psychicznej
  • przeciwdziałanie efektom chronicznego zmęczenia
  • usprawnienie metabolizmu energetycznego

Badania wykazały również, że dzięki aktywacji HIF-1-alfa IHHT może mieć gruntowny wpływ na więcej niż 1000 genów.

Na czym polega hypoxbreath IHHT

IHHT to podejście do treningu wysokościowego, które zapewnia kontrolowane, przerywane epizody niedotlenienia, po których następują okresy regeneracji, gdy dostarczanie tlenu wraca do normy (lub ją przekracza). W ten sposób użytkownicy mogą skorzystać z wielu pozytywnych efektów treningu wysokościowego bez konieczności podróżowania i spędzania czasu na większych wysokościach.

Zmiana zawartości tlenu

W indywidualnie określonych odstępach czasu następuje naprzemienna wymiana powietrza z mniejszą (hipoksja) i większą (hiperoksja) zawartością tlenu.

Dopasowanie do użytkownika

Przy pomocy dedykowanych testów i zestawu zintegrowanych czujników, każda sesja jest zoptymalizowana pod konkretnego użytkownika.

System BIO-feedback

Inteligentny system sprzężenia zwrotnego wykorzystuje sprawdzone w praktyce rozwiązania do precyzyjnej kontroli najważniejszych aspektów treningu IHHT.

Poznaj urządzenie hypoxbreath®

Szeroki zakres poziomu tlenu

System hypoxbreath® umożliwia uzyskanie hipoksji w zakresie 9-16% zawartości tlenu, normoksji na poziomie 20,9% oraz hiperoksji na poziomie 34% natlenienia.

Inteligentny feedback

Inteligentny system informacji zwrotnej wykorzystuje sprawdzone algorytmy oparte na wieloletnich testach i badaniach klinicznych. Zapewnia precyzyjną kontrolę nad treningiem i możliwość lepszej analizy każdej sesji.

Najwyższe standardy jakości

Producent spełnia rygorystyczne normy DIN EN ISO 9001 oraz ISO 13485:2016 dla wyrobów medycznych. Posiada ponadto homologację zgodnie z nową dyrektywą MDR.

Testy i programy treningowe

System oferuje dedykowane testy i programy, z których możesz skorzystać w pracy z klientami. Możesz też stworzyć własny schemat treningu dostosowując wszystkie jego elementy do potrzeb użytkownika.

Zintegrowane czujniki

Monitorowanie tętna (HRV) i nasycenia krwi tlenem (SpO2) jest w pełni zintegrowane z systemem. Pozwala to na lepszą analizę sesji i ocenę reakcji organizmu. Dodatkowo przy saturacji spadającej poniżej ustalonego poziomu system automatycznie podaje użytkownikowi powietrze o zwiększonej zawartości tlenu.

Intuicyjna aplikacja

Praca systemu jest w całości sterowana z poziomu tabletu. Prosta w obsłudze aplikacja przeprowadzi Cię przez cały proces treningu, pozwalając śledzić najważniejsze parametry i zachowa w pamięci wyniki każdego z użytkowników.

Gdzie sprawdzi się hypoxbreath IHHT?

Hipoksja interwałowa to innowacyjna technologia, która znajdzie zastosowanie w wielu branżach jako nowy rodzaj usługi, dzięki której przyciągniesz do swojego biznesu nowych klientów.

Hotele i Spa
Ośrodki odnowy biologicznej
Medycyna estetyczna i Anti-Aging
Prywatne placówki medyczne
Ośrodki rehabilitacji
Kluby sportowe

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a nasz ekspert odezwie się w ciągu 24h!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.