Który trenażer POWERbreathe wybrać?

strefa treningu oddechowego

Trening oddechowy to coraz popularniejsza forma prostych, codziennych ćwiczeń, które możesz wykonywać gdziekolwiek jesteś. Wzmacnia on mięśnie wdechowe, podnosząc wydolność fizyczną i ułatwiając powrót do formy po kontuzji czy chorobie. Efekty te można osiągnąć między innymi dzięki ćwiczeniom z trenażerami POWERbreathe. Zobacz jakie będzie najlepsze dla Ciebie!

Na czym polega działanie trenażerów oddechowych?

POWERbreathe wykorzystuje zasady treningu mięśni wdechowych (Inspiratory Muscle Training). Pozwalając odpowiednio regulować opór wdychanego powietrza trenażery stymulują wspomniane mięśnie do cięższej pracy. Najważniejszą zasadą jest tutaj, podobnie jak przy ćwiczeniach na siłowni, stopniowe i regularne podnoszenie intensywności.

Silniejsze mięśnie wdechowe są w stanie sprawniej napełniać płuca powietrzem, a tym samym lepiej radzić sobie z wysiłkiem fizycznym i lepiej dotleniać cały organizm.

Jaką wersję trenażera wybrać?

POWERbreathe oferuje wiele urządzeń których zadaniem jest wzmacniać i usprawniać układ oddechowy. Zobacz które z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Cel: Poprawa ogólnej kondycji fizycznej

Nie każdy chce codziennie trenować, ale z całą pewnością każdy z nas chce czuć się dobrze. Zgodzisz się, że może być z tym ciężko gdy przez 10 minut próbuje się złapać oddech po wejściu na 4 piętro z zakupami.

Doskonałym sposobem na poprawę kondycji, a tym samym także samopoczucia, jest skorzystanie z trenażera oddechu. Dzięki niemu już w 4 tygodnie odczuwalnie wzmocnisz swoje płuca i mięśnie oddechowe na tyle, że zapomnisz o zadyszce i poznasz nową jakość życia.

Doskonałym wyborem w tym przypadku jest POWERbreathe Plus. To łatwy w obsłudze trenażer dostępny w 3 wersjach przeznaczonych dla osób na różnym poziomie wytrenowania. Jeśli do tej pory nigdy nie trenowałeś rozpocznij od wersji LIGHT i stopniowo zwiększaj poziom trudności. Ćwiczenia z POWERbreathe Plus są na tyle intuicyjne, że sam z łatwością ocenisz kiedy powinieneś podnosić opór. Jeśli jednak cierpisz na jakieś dolegliwości zdrowotne, niekoniecznie związane z układem oddechowym, ale które wpływają negatywnie na kondycję fizyczną – warto zastanowić się nad trenażerami z serii medycznej.

 

Cel: poprawa wytrzymałości i lepsze wyniki treningowe

Sportowcy stale szukają sposobów na poprawę swoich możliwości i uzyskanie przewagi nad konkurencją. By sprostać ich oczekiwaniom i ułatwić osiągnięcie najlepszej formy powstały profesjonalne urządzenia POWERbreathe K Series.

Dzięki w pełni elektronicznej regulacji oporu pozwalają elastycznie dopasować intensywność do bieżących możliwości sportowca. W odróżnieniu od trenażerów mechanicznych nie występuje tutaj uczucie „blokady”. Słabnąca siła wdechu jest sygnałem dla urządzenia, żeby zmniejszyło opór i pozwoliło bardziej napełnić płuca. Korzyści treningu IMT z wykorzystaniem opatentowanej technologii „Auto Optimize” nie sposób porównać do jakichkolwiek innych urządzeń.

Cel: Wsparcie przy ciężkim przeziębieniu

Mokry kaszel i katar często towarzyszące infekcjom, zwłaszcza w okresie zwiększonej zachorowalności, potrafią ogromnie uprzykrzyć życie. Niestety zalegająca w drogach oddechowych wydzielina niesie ze sobą ryzyko powikłań i przedłużania się choroby. Poza odpowiednimi lekami rozrzedzającymi (i oczywiście wizytą u lekarza) możesz pomóc sobie wykorzystując POWERbreathe Shaker.

Shaker to prosty przyrząd który ułatwia oddychanie i odkrztuszanie wydzieliny mobilizując ją za pomocą wibracji. Jego działanie jest naprawdę proste. W środku znajduje się obciążona kulka która poruszana przez wdychane powietrze jest wprawiana w drgania. Rozchodzące się wibracje poruszają wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych dzięki czemu jest łatwiejsza w odkrztuszaniu.

POWERbreathe Shaker występuje w trzech wersjach: Deluxe i Classic do użytku osobistego oraz Medic przeznaczony do zastosowań klinicznych.

Cel: Utrzymanie kondycji w czasie kontuzji

Kontuzje to chyba najmniej przyjemna część uprawniania sportu. Niestety zdarzają się i ryzyko zawsze będzie się pojawiać, zwłaszcza gdy w grę wchodzi rywalizacja. Gdy jednak Cię dopadnie postaraj się ograniczyć spadek formy i kondycji fizycznej. Możesz to zrobić na wiele sposobów.

Ćwiczenia izometryczne na przykład mogą pomóc Ci wzmocnić mięśnie, co sprawdzi się wprost idealnie w przypadku np. złamania. Dużo trudniej zapobiec spadkom wydolności fizycznej.

Z pomocą przychodzą trenażery oddechowe, a zwłaszcza POWERbreathe Plus i Seria K. Urządzenia dedykowane sportowcom pozwalają na maksymalnie efektywny trening mięśni wdechowych, wzmacniając je i przeciwdziałając skutkom ograniczenia treningów. Profesjonalna seria K umożliwia wykonanie większej pracy i bardziej wyczerpujący trening oddechowy.

Cel: Sprawny powrót do zdrowia i rehabilitacja w szpitalu

Pacjenci w okresie hospitalizacji, poza tym, że zmuszeni są do pozostawania w łóżkach przez większość czasu, są także narażeni na rozmaite powikłania pooperacyjne. Rehabilitacja oddechowa jest w ich przypadku wykorzystywana zarówno jako forma przygotowania do zabiegu, przyspieszeniu powrotu do sprawności oraz przeciwdziałania niektórym z powikłań.

W czasie hospitalizacji, lekarz lub fizjoterapeuci powinni udzielić Ci wsparcie w tym zakresie i wybrać najlepszą formę ćwiczeń oddechowych – być może nawet bez wykorzystania żadnych akcesoriów. Możesz jednak skonsultować z nimi to jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Warto jednak abyś po powrocie do domu nie przerywał ćwiczeń oddechowych. Z pomocą przyjdą Ci wspomniane wcześniej trenażery medyczne POWERbreathe Medic oraz przyrządy takie jak Respiron czy Flowball. Stanowią one najprostszą formę ćwiczeń które możesz bezpiecznie wykonywać w domu.

Cel: Praca z pacjentami / Praca ze sportowcami

Profesjonalne zastosowania wymagają profesjonalnych rozwiązań. Dlatego właśnie powstała sportowa seria POWERbreathe K i medyczne urządzenia POWERbreathe KH. Dzięki elektronicznemu sterowaniu oporem i systemowi czujników zapewniają największą kontrolę nad ćwiczeniami oddechu spośród wszystkich innych trenażerów oddechowych.

Najbardziej zaawansowane urządzenia POWERbreathe K4, K5 i seria KH pozwalają na dokonywanie bardzo dokładnych pomiarów i szczegółową analizę parametrów oddechowych osoby ćwiczące. Lekarze i specjaliści z zakresu fizjoterapii oraz przygotowania motorycznego z powodzeniem wykorzystają zaawansowane funkcje serii K aby jeszcze efektywniej pracować ze swoimi podopiecznymi.

Wybór nadal jest ciężki? Chętnie pomożemy Ci wybrać!

Jeśli nadal masz wątpliwości które urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, odezwij się do nas, a wspólnie się nad tym zastanowimy i pomożemy dokonać właściwego wyboru.

Powiązane artykuły