fbpx
array(22) { [0]=> string(9) "thumbnail" [1]=> string(6) "medium" [2]=> string(12) "medium_large" [3]=> string(5) "large" [4]=> string(5) "vp_sm" [5]=> string(5) "vp_md" [6]=> string(5) "vp_lg" [7]=> string(5) "vp_xl" [8]=> string(11) "vp_sm_popup" [9]=> string(11) "vp_md_popup" [10]=> string(11) "vp_xl_popup" [11]=> string(9) "1536x1536" [12]=> string(9) "2048x2048" [13]=> string(10) "thumb-1440" [14]=> string(9) "thumb-780" [15]=> string(9) "thumb-360" [16]=> string(21) "woocommerce_thumbnail" [17]=> string(18) "woocommerce_single" [18]=> string(29) "woocommerce_gallery_thumbnail" [19]=> string(12) "shop_catalog" [20]=> string(11) "shop_single" [21]=> string(14) "shop_thumbnail" }
Masz pytania? Zadzwoń! 504-112-429

|

Jak używać Motor Point Pena w elektrostymulacji Compex

Zastanawiasz się gdzie najlepiej przykleić elektrody i jak duże znaczenie ma dokładność? Co prawda aparaty do elektrostymulacji Compex pokazują gdzie Technologia nieustannie się rozwija i już dzisiaj w niezwykle łatwy i tani sposób można ustalić idealne miejsce na przyklejenie elektrody. Umożliwia to chociażby specjalny przyrząd Compex Motor Point Pen. Czym jest punkt motoryczny mięśnia? Punkt […]

Zastanawiasz się gdzie najlepiej przykleić elektrody i jak duże znaczenie ma dokładność? Co prawda aparaty do elektrostymulacji Compex pokazują gdzie Technologia nieustannie się rozwija i już dzisiaj w niezwykle łatwy i tani sposób można ustalić idealne miejsce na przyklejenie elektrody. Umożliwia to chociażby specjalny przyrząd Compex Motor Point Pen.

Czym jest punkt motoryczny mięśnia?

Punkt motoryczny to miejsce w którym nerw łączy się z mięśniem. Jest to punkt charakteryzujący się najwyższą pobudliwością. Pomimo, że dzięki zaawansowannym technologiom i rozwojowi medycyny, znamy większość punktów motorycznych, to niezwykle często występują różnice w jego położeniu mogące wynosić nawet kilka centymetrów.

Compex Motor Point Pen pozwala z wysoką dokładnością określić położenie punktów motorycznych dla każdej osoby. Zapewnia w ten sposób najwyższą efektywność sesji treningowych z elektrostymulacją mięśni Compex.

Czy miejsce elektrod ma znaczenie?

Prawidłowe ułożenie elektrod stanowi jeden z ważniejszych czynników wpływających na komfort i efektywność elektrostymulacji.

O ile programy wywołujące jedynie drżenie mięśni nie wymagają aż  tak dokładnej lokalizacji punktów motorycznych, to prawidłowe umiejscowienie elektrod ma znaczenie gdy celem impulsu jest wywołanie skurczu mięśnia. Mowa tutaj o takich programach jak Resistance, Strength, Explosive Strength, Hypertrophy, Rehabilitation.

W tych przypadkach zdecydowanie warto skupić się na prawidłowym przyklejeniu elektrod żeby poprawić odczucia i skuteczność zabiegu.

Przekazanie impulsu bezpośrednio w miejscu punktu motorycznego i odpowiedni dobór intensywności gwarantuje zaangażowanie większej ilości włókien mięśniowych podczas skurczu.

Im wyższą intensywność osiągamy tym więcej włókien podejmuje pracę i mięsień zyskuje lepszy potencjał do rozwoju. Poprawie ulegają też odczucia towarzyszące treningowi. Przy wykorzystaniu funkcji Mi-Intelligence urządzenie potrafi lepiej dobrać niezbędne parametry gdy elektrody są przyklejone w odpowiednim punkcie.

 

Jak używać Motor Pena

Za przykład posłuży mięsień czworogłowy.Compex Australia Electrode Placement

  1. Przyklej podwójną elektrodę w górnej części uda (na brzuścu mięśnia). Tak jak na schemacie powyżej. Dolnych nie przyklejaj.
  2. Podłącz ujemny moduł (ten bez przycisku włączania) do podwójnej elektrody umieszczonej w miejscu z punktu 1.
  3. Nałóż i rozsmaruj równo żel sprzęgający Compex na okolicę w której zamierzasz szukać punktu motorycznego. To miejsce gdzie przykleiłbyś pojedynczą elektrodę.
  4. Podłącz drugi moduł do końcówki Compex Motor Pen i przyłóż przyrząd do skóry pokrytej żelem.
  5. Włącz elektrostymulator i wyłącz wszystkie technologie Muscle-Intelligence. Wybierz program „Muscle Pain” lub „Warm-up”. Włącz moduły i uruchom program.
  6. Stopniowo zwiększaj poziom intensywności aż osiągniesz stopień między 5 i 25. W międzyczasie rozpocznij przesuwanie Motor Pena po skórze. Uważaj tylko, żebyś nie stracił kontaktu z żelem, by uniknąć błędnego działania i uszkodzenia elektrod.
  7. Gdy znajdziesz miejsce które powoduje wyraźne drżenie mięśnia, znalazłeś punkt motoryczny. Zapamiętaj jego położenie i wyłącz program.
  8. Przetrzyj delikatnie skórę i przyklej małą elektrodę w miejscu punktu motorycznego. Następnie wystarczy tylko podłączyć moduł do elektrody.
  9. Na sam koniec pamiętaj o ponownym włączeniu funkcji Muscle-Intelligence i wybierz program który chcesz uruchomić.
Dodaj komentarz