WEJDŹ NA WYŻSZY POZIOM TRENINGU Z PROMOCJĄ NA OPEN 2024 - SPRAWDŹ

Jak używać Motor Point Pena w elektrostymulacji Compex

Baza wiedzy

Zastanawiasz się gdzie najlepiej przykleić elektrody i jak duże znaczenie ma dokładność? Ustalenie odpowiedniego punktu za każdym razem umożliwia specjalny przyrząd Compex Motor Point Pen. To przyrząd dzięki któremu z dużą precyzją możesz odnaleźć punkty motoryczne mięśni.

Czym jest punkt motoryczny mięśnia?

Punkt motoryczny to miejsce w którym nerw łączy się z mięśniem, charakteryzuje się on najwyższą pobudliwością i dlatego ma kluczowe znaczenie przy elektrostymulacji. Mimo iż na przestrzeni lat udało się ustalić przybliżone umiejscowienie większości punktów motorycznych, to niezwykle często występują różnice w jego położeniu. Mogą one wynosić nawet kilka centymetrów, a taka różnica ma duże znaczenie jeśli zależy nam na komfortowej i efektywnej elektrostymulacji. 

Czy miejsce elektrod ma znaczenie?

Prawidłowe ułożenie elektrod stanowi jeden z ważniejszych czynników wpływających na komfort i efektywność elektrostymulacji.

O ile programy wywołujące jedynie drżenie mięśni nie wymagają aż  tak dokładnej lokalizacji punktów motorycznych, to prawidłowe umiejscowienie elektrod ma znaczenie gdy celem impulsu jest wywołanie skurczu mięśnia. Mowa tutaj o takich programach jak Resistance, Strength, Explosive Strength, Hypertrophy, Rehabilitation.

W tych przypadkach zdecydowanie warto skupić się na prawidłowym przyklejeniu elektrod żeby poprawić odczucia i skuteczność zabiegu.

Przekazanie impulsu bezpośrednio w miejscu punktu motorycznego i odpowiedni dobór intensywności gwarantuje zaangażowanie większej ilości włókien mięśniowych podczas skurczu.

Im wyższą intensywność osiągamy tym więcej włókien podejmuje pracę i mięsień zyskuje lepszy potencjał do rozwoju. Poprawie ulegają też odczucia towarzyszące treningowi. Przy wykorzystaniu funkcji Mi-Intelligence urządzenie potrafi lepiej dobrać niezbędne parametry gdy elektrody są przyklejone w odpowiednim punkcie.

 

Jak używać Motor Pena

Za przykład posłuży mięsień czworogłowy.Compex Australia Electrode Placement

  1. Przyklej podwójną elektrodę w górnej części uda (na brzuścu mięśnia). Tak jak na schemacie powyżej. Dolnych nie przyklejaj.
  2. Podłącz ujemny moduł (ten bez przycisku włączania) do podwójnej elektrody umieszczonej w miejscu z punktu 1.
  3. Nałóż i rozsmaruj równo żel sprzęgający Compex na okolicę w której zamierzasz szukać punktu motorycznego. To miejsce gdzie przykleiłbyś pojedynczą elektrodę.
  4. Podłącz drugi moduł do końcówki Compex Motor Pen i przyłóż przyrząd do skóry pokrytej żelem.
  5. Włącz elektrostymulator i wyłącz wszystkie technologie Muscle-Intelligence. Wybierz program „Muscle Pain” lub „Warm-up”. Włącz moduły i uruchom program.
  6. Stopniowo zwiększaj poziom intensywności aż osiągniesz stopień między 5 i 25. W międzyczasie rozpocznij przesuwanie Motor Pena po skórze. Uważaj tylko, żebyś nie stracił kontaktu z żelem, by uniknąć błędnego działania i uszkodzenia elektrod.
  7. Gdy znajdziesz miejsce które powoduje wyraźne drżenie mięśnia, znalazłeś punkt motoryczny. Zapamiętaj jego położenie i wyłącz program.
  8. Przetrzyj delikatnie skórę i przyklej małą elektrodę w miejscu punktu motorycznego. Następnie wystarczy tylko podłączyć moduł do elektrody.
  9. Na sam koniec pamiętaj o ponownym włączeniu funkcji Muscle-Intelligence i wybierz program który chcesz uruchomić.