WEJDŹ NA WYŻSZY POZIOM TRENINGU Z PROMOCJĄ NA OPEN 2024 - SPRAWDŹ

Zastosowanie Compex Ayre w regeneracji

2

Odkryj rewolucję w regeneracji mięśni z Compex Ayre™! Bezprzewodowe nogawki kompresyjne oferują dynamiczną pulsacyjną kompresję, redukują ból, poprawiają krążenie i przyspieszają regenerację. Dwa tryby masażu, ergonomiczny design – sprawdź, jak wykorzystać Ayre™ by podnieść poziom swoich treningów!

2

Compex Ayre™ to bezprzewodowe nogawki kompresyjne, które zostały zaprojektowane z myślą o usprawnieniu usuwania „produktów przemiany materii” z mięśni. Korzyściami z takiego działania Compex Ayre jest zmniejszenie bolesności mięśni, usprawnienie regeneracji i rozluźnienie mięśni kończyn dolnych.

„Dobre składniki” (składniki odżywcze i O2) są transportowane przez układ naczyń włosowatych pod wpływem ciśnienia krwi i aktywnej pompy mięśniowej. „Złe rzeczy” (odpady, CO2, mleczany, płyny itp.) są transportowane na zewnątrz przez układ naczyń włosowatych aktywnie przez serce i aktywną/pasywną pompę mięśniową, a także z układu limfatycznego przez pompę mięśniową i grawitację.

Buty kompresyjne wspomagają działanie mechanizmu pompy mięśniowej i skupiają się głównie na sprawnym usuwaniu ubocznych produktów przemiany materii za pomocą układu limfatycznego.

Poznaj nogawki kompresyjne Compex Ayre

Bezprzewodowe buty kompresyjne Compex Ayre™ zostały stworzone przy użyciu wysokiej jakości, lekkich materiałów, a ich nadrzędnym celem jest przyspieszenie regeneracji mięśni po treningu lub zawodach i łagodzenie uczucia ciężkich nóg.

Regenerację mięśni osiąga się za pomocą dynamicznej pulsacyjnej kompresji, która pomaga poprawić przepływ krwi i krążenie w nogach. Każda z nogawek Ayre™ posiada 4 oddzielne komory kompresyjne, które można napełniać kolejno lub jednocześnie, w zależności od wybranego trybu pracy urządzenia.

Komory obejmują stopę, podudzie i całe udo, pozwalając Ci na masaż wszystkich głównych grup mięśni  kończyn dolnych.

Najważniejsze zalety Compex Ayre:

 • Bezprzewodowe ze zintegrowaną jednostką sterującą
 • Łatwy w użyciu
 • Ultraprzenośny
 • Można używać nawet podczas ładowania
 • Ergonomiczny dzięki szczelinie kolanowej
 • Łatwe do czyszczenia

Korzyści ze stosowania Compex Ayre

 1. Zmniejsz potreningową bolesność mięśni nóg (tzw. zakwasy)
 2. Popraw przepływ krwi i krążenie
 3. Rozluźnij mięśnie nóg.
 4. Pozbądź się uczucia ciężkich nóg
 5. Wspieraj szybszą regenerację mięśni.
 6. Obejmujesz masażem wszystkie główne grupy mięśni kończyn dolnych.

Dwa tryby działania Compex Ayre

Nogawki kompresyjne marki Compex oferują 2 tryby działania, które można łatwo przełączać, dotykając przycisku zasilania na każdym bucie.

Tryb F1 – masaż pulsacyjny

4 komory buta kompresyjnego Ayre™ napompują się automatycznie, jedna po drugiej. Kiedy wszystkie komory zostaną napompowane, pozostanie napompowane przez 10 sekund. Następnie wszystkie komory opróżnią się jednocześnie i proces powtarza się po 60 sekundach deflacji.

Polecany do: stosowania po intensywnych zawodach.

Tryb F2 – masaż uciskowy

4 komory buta kompresyjnego Ayre™ napompują się automatycznie i jednocześnie. Kiedy wszystkie komory zostaną napompowane, pozostanie napompowane przez 10 sekund. Następnie wszystkie komory opróżnią się jednocześnie i proces powtarza się po 60 sekundach deflacji.

Polecany do: stosowania po treningu.

Wybór odpowiedniej intensywności masażu (ciśnienia)

Poprzez wybór ciśnienia do jakiego mają napompować się nogawki możesz dostosować intensywność

Intensywność masażu z nogawkami Ayre możesz regulować poprzez ustawienie odpowiedniego ciśnienia. Urządzenie pracuje w zakresie 0 – 120 mmHg pozwalając Ci na niezależne ustawienie ciśnienia dla każdej komory w nogawce. W ten sposób możesz zastosować inną kompresję np. na podudziu i na udzie. Dzięki niezależnie regulowanych komorach, dopasujesz masaż dokładnie do swoich indywidualnych potrzeb i celów treningowych.

Czas zabiegu z Compex Ayre

Warto abyś określił poziom intensywności swojego treningu lub odczuwanej bolesności mięśni (DOMS). Pomoże Ci to w dostosowaniu długości masażu kompresyjnego, a tym samym uzyskanie optymalnych rezultatów regeneracyjnych.

Możesz wykorzystać poniższą tabelę przygotowaną przez ekspertów z Compex.

image

Podsumowanie

Compex Ayre™ to innowacyjne bezprzewodowe nogawki kompresyjne, zaprojektowane w celu skutecznego usuwania produktów przemiany materii z mięśni, co przyczynia się do zmniejszenia bólu mięśni, poprawy regeneracji i rozluźnienia mięśni kończyn dolnych. Działają one poprzez wspomaganie naturalnego mechanizmu pompy mięśniowej.

Te bezprzewodowe buty kompresyjne Compex Ayre™ wykonane są z wysokiej jakości, lekkich materiałów, a ich głównym celem jest przyspieszenie regeneracji mięśni po treningu oraz łagodzenie uczucia ciężkich nóg. Dynamiczna pulsacyjna kompresja, generowana przez 4 oddzielne komory kompresyjne w każdej nogawce, poprawia przepływ krwi i krążenie, obejmując stopę, podudzie i całe udo.

Korzyści z korzystania z Compex Ayre obejmują zmniejszenie potreningowej bolesności mięśni, poprawę przepływu krwi, rozluźnienie mięśni nóg oraz wsparcie szybszej regeneracji. Dodatkowo, buty kompresyjne oferują dwie opcje masażu: pulsacyjny (tryb F1) i uciskowy (tryb F2), zalecane do stosowania po intensywnych zawodach lub treningach.

Nogawki są łatwe w obsłudze, bezprzewodowe, ultraprzenośne, można je używać nawet podczas ładowania, a dzięki ergonomicznemu projektowi z szczeliną kolanową są wygodne w noszeniu. Możliwość regulacji intensywności masażu poprzez ustawienie ciśnienia dla każdej komory oddzielnie pozwala dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb i celów treningowych.

Podsumowując, Compex Ayre™ to innowacyjne rozwiązanie wspomagające regenerację mięśni, które można dostosować do własnych preferencji, zapewniając kompleksową pielęgnację kończyn dolnych po intensywnym wysiłku fizycznym.

Zachęcamy również do obejrzenia poniższego filmu, na którym zobaczysz dokładnie w jaki sposób założyć i uruchomić Compex Ayre.