Jaki elektrostymulator mięśni Compex wybrać?

Internet i półki sklepowe są przesycone wyborem przenośnych urządzeń do elektrostymulacji. Jako klient stoisz więc przed niełatwym zadaniem aby wybrać produkt, który posłuży Ci najlepiej, a jednocześnie nie zrujnuje portfela. Zakładam, że jeśli trafiłeś na ten tekst to przynajmniej część decyzji masz już za sobą i rozważasz zakup elektrostymulatora Compex.

To dobra decyzja i teraz pomogę Ci wybrać model, który najlepiej sprosta Twoim potrzebom.

Dlaczego akurat Compex?

Zacznijmy od rzeczy podstawowej. Marka Compex to bogate, bo przeszło 30 letnie doświadczenie w produkcji i rozwoju przenośnych urządzeń do elektrostymulacji mięśni. Powstała w Szwajcarii jako innowacyjny projekt jednego z liderów branży technologii medycznej.

Do dnia dzisiejszego udało jej się rozwinąć swoją technologię do etapu, w którym stała się najpopularniejszą i najczęściej polecaną serią osobistych stymulatorów mięśni. Innowacyjne rozwiązania i funkcje wbudowane w urządzenia Compex sprawiają, że ich obsługa nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy z zakresu fizjologii i anatomii. Większość parametrów stymulatora jest dobierana automatycznie w oparciu o wybrany cel zabiegu i analizę fizjologii mięśnia (Compex potrafi samodzielnie ocenić stan mięśni i dostosować do niego ustawienia).

Wszystko to sprawia, że zabiegi są bezpieczne, komfortowe i bardziej efektywne niż kiedykolwiek. Więcej na temat technologii Compex możesz przeczytać w innym tekście na naszym blogu.

Który elektrostymulator wybrać?

Najważniejsze w wyborze odpowiedniego modelu Compex jest abyś odpowiedział sobie na pytanie, do czego potrzebujesz elektrostymulatora?

Chodzi o wsparcie rehabilitacji, wykorzystanie go do treningów czy poprawy sylwetki, a może chcesz z jego pomocą zrelaksować się i rozluźnić zapominając o bólu mięśni po całym dniu w pracy?

Warto też, abyś zastanowił się na ile przydadzą Ci się pozostałe zastosowania. Z doświadczenia wiem, że osoby, które zaczną korzystać ze swojego urządzenia, są tak bardzo zadowolone, że wykorzystują je także w innych celach niż początkowo zakładały.

Dla ułatwienia, przygotowaliśmy porównanie wszystkich stymulatorów w oparciu o skuteczność zastosowania w konkretnym celu.

Tabela z porównaniem zastosowania elektrostymulatorów Compex

Czym różnią się konkretne elektrostymulatory Compex

Ilość i rodzaj programów

W zależności od urządzenia do dyspozycji masz różną ilość programów. Najbardziej podstawowy stymulator Compex FIT 1.0 oferuje łącznie 10 programów, a najbardziej zaawansowany Compex SP 8.0 ma ich aż 40. Ilość to jedno, warto abyś przyjrzał się także rodzajom dostępnych programów. Modele SP 2.0 i FIT 3.0 mają ich po 20, ale SP 2.0 ma więcej funkcji treningowych podczas gdy FIT 3.0 oferuje lepsze możliwości relaksu i rehabilitacji.

Pełną listę dostępnych programów znajdziesz tutaj.

Sposób połączenia z elektrodami

Pod tym względem elektrostymulatory Compex dzielą się na dwa rodzaje.

Bezprzewodowe: FIT 5.0, SP 6.0, SP 8.0, Mini

Urządzenie składa się z zestawu jednostki sterującej i modułów, z którymi łączy się poprzez technologię bluetooth. Moduły przypinasz do elektrod umieszczonych na ciele, a jednostkę sterującą możesz trzymać w ręce, kieszeni czy po prostu obok. To rozwiązanie daje Ci wyjątkowo dużą swobodę i świetnie sprawdzi się jeśli chcesz skupiać się głównie na treningu lub wykorzystać pełen potencjał funkcji Muscle Intelligence (dlaczego wyjaśniam w kolejnym punkcie).

Przewodowe: FIT 1.0, SP 2.0, FIT 3.0, SP 4.0

W tej grupie zamiast modułów masz przewody, które z jednej strony wpinasz do jednostki sterującej, a z drugiej przypinasz do elektrod na ciele. Jak nie trudno sobie wyobrazić, wpływa to na komfort użytkowania, wykonując ćwiczenia musisz bowiem uważać by nie zaplątać się w przewody. Jeśli jednak zależy Ci głównie na regeneracji, relaksie czy rehabilitacji, to ucieszy Cię, że elektrostymulatory przewodowe są tańsze niż te z modułami bluetooth.

Technologia Muscle Intelligence

W zależności od wybranego modelu, do dyspozycji będziesz miał różne funkcje MI. To opatentowana technologia Compex (dowiedz się więcej o technologii Compex), która ma na celu zwiększenie komfortu, skuteczności oraz ułatwienie Ci obsługi samego stymulatora poprzez automatyczne dobieranie parametrów do stanu Twoich mięśni.

Istotna jest również różnica w działaniu technologii MI na stymulatorach przewodowych i bezprzewodowych. Modele przewodowe są w stanie korzystać z niej jedynie przy pomocy dodatkowego przewodu ze specjalnym sensorem. Dokonuje on pomiaru w jednym punkcie i na tej podstawie szacuje wyniki dla całego mięśnia/mięśni. Inaczej wygląda to w urządzeniach bezprzewodowych. Tutaj, wszystkie moduły są już wyposażone w odpowiednie sensory i dokonują pomiarów na bieżąco na każdej z podłączonych elektrod. Nie ulega więc wątpliwości, że elektrostymulacja z wykorzystaniem funkcji MI będzie bardziej dokładna i wydajniejsza na urządzeniach bezprzewodowych.

Tabela z porównaniem technologii Muscle Intelligence

Elektrostymulatory Compex – podsumowanie urządzeń

W tej części tekstu postaram się po krótce opisać najważniejsze właściwości i funkcje każdego z urządzeń, tak aby łatwiej było Ci zrozumieć różnice między nimi i byś nie miał już żadnych wątpliwości co do wyboru.

Elektrostymulator Compex FIT 1.0

Najbardziej podstawowy, przewodowy model z serii FITNESS daje Ci do dyspozycji 10 programów, w tym aż 8 służących pracy nad sylwetką, przeciwbólowy program TENS oraz funkcję masażu relaksującego.

Sprawdzi się doskonale jako urządzenie TENS i masażer dla osób szukających sposobu na zmniejszenie uczucia zmęczenia i bólu mięśni po intensywnym dniu. Będzie również dobrym wyborem dla wszystkich kobiet chcących ujędrnić i ukształtować swoją sylwetkę bez wychodzenia z domu.

Elektrostymulator Compex SP 2.0

Pierwszy z serii dedykowanej zastosowaniom sportowym. 20 dostępnych programów w Compex SP 2.0 pozwala przede wszystkim na trening i wzmacnianie mięśni oraz poprawę regeneracji.

Wyposażony dodatkowo w funkcję MI-Scan stanowi świetne wsparcie początkujących sportowców i osób lubiących rekreacyjną aktywność fizyczną, które chcą jednak wycisnąć znacznie więcej ze swoich treningów.

Elektrostymulator Compex FIT 3.0

Model, który oferuje już znacznie więcej możliwości, zwłaszcza w ramach rehabilitacji i uśmierzania bólu. Do dyspozycji otrzymujesz 20 programów oraz funkcję MI-Scan.

U kogo sprawdzi się stymulator FIT 3 ? Przede wszystkim u osób po kontuzjach i tych w trakcie rehabilitacji. To pierwszy z tej serii model ze specjalnymi programami wspomagającymi odbudowę mięśni i przeciwdziałanie atrofii. Z jego możliwości zadowoleni będą także użytkownicy szukający odrobinę bardziej zaawansowanego urządzenia do pracy nad sylwetką (ujędrnianie, rzeźbienie i kształtowanie mięśni).

Elektrostymulator Compex SP 4.0

Wraz z tym modelem wchodzimy już w grupę najbardziej zaawansowanych urządzeń do stymulacji. SP 4.0 to najlepszy przewodowy elektrostymulator Compex. Oferuje aż 30 programów do treningu, regeneracji, łagodzenia bólu i rehabilitacji oraz funkcje MI-Scan, MI-Tens oraz MI-Range.

Tak bogate wyposażenie docenią zarówno ambitni sportowcy jak i fizjoterapeuci szukający przenośnego elektrostymulatora do pracy ze swoimi pacjentami.

Elektrostymulator Compex FIT 5.0

Jedyny bezprzewodowy stymulator z serii FITNESS. 30 programów do pracy nad sylwetką, rehabilitacji i relaksu oraz zaawansowane funkcje MI-Scan i MI-Range czynią z niego coś co najprościej określić mianem „kieszonkowego spa”.

To doskonały wybór dla osób poszukujących wszechstronnego urządzenia, które pozwoli im zadbać o dobre samopoczucie, świetną i zgrabną sylwetkę oraz sprawność fizyczną bez konieczności wychodzenia z domu.

Elektrostymulator Compex SP 6.0

W pełni bezprzewodowe urządzenie z 30 programami stymulacji i technologią MI-Scan oraz MI-Range. Compex SP 6 oferuje wszystko czego potrzebują nawet najbardziej wymagający sportowcy by pokonywać swoje słabości i zyskać przewagę nad konkurencją.

Model ten dedykowany jest przede wszystkim sportowcom i fizjoterapeutom, dla których znaczenie mają nawet najdrobniejsze szczegóły, a plany muszą być realizowane zawsze na 100%.

Elektrostymulator Compex SP 8.0

Najbardziej zaawansowany elektrostymulator spośród całej gamy urządzeń marki Compex, a może i nawet spośród wszystkich stymulatorów na rynku.

SP 8.0 oddaje Ci do dyspozycji aż 40 programów stymulacji dzięki czemu masz pewność, że zawsze znajdziesz właściwą dla siebie funkcję. Wyposażony w najlepszą technologię Muscle Intelligence, poza znanymi z innych modeli funkcjami MI-Scan i MI-Tens umożliwia jeszcze sprawniejszą obsługę dzięki MI-Autorange (automatyczne dopasowanie intensywności) oraz MI-Action (synchronizacja stymulacji z Twoim układem nerwowym).

Tak bogaty arsenał Compex SP 8.0 docenią zarówno specjaliści z dziedziny przygotowania motorycznego i fizjoterapii jak i zaawansowani sportowcy, którzy z powodzeniem wykorzystają go do przełamywania kolejnych barier w swoim treningu.

Wybierz swój elektrostymulator!

Ufam, że mimo iż ten odrobinę przydługi tekst, w prosty i wyczerpujący sposób pokazał Ci różnice, zalety, przewagi konkretnych modeli elektrostymulatorów Compex, a Ty będziesz mógł świadomie podjąć dobrą decyzję.

Jeśli po przeczytaniu tego poradnika masz jakieś pytania lub nadal pozostają jakieś nierozwiane wątpliwości, skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy.

Powiązane artykuły