WEJDŹ NA WYŻSZY POZIOM TRENINGU Z PROMOCJĄ NA OPEN 2024 - SPRAWDŹ

Jaki elektrostymulator mięśni Compex wybrać?

compex prezentacja

Internet i półki sklepowe są przesycone wyborem przenośnych urządzeń do elektrostymulacji. Jako klient stoisz więc przed niełatwym zadaniem aby wybrać produkt, który posłuży Ci najlepiej, a jednocześnie nie zrujnuje portfela. Zakładam, że jeśli trafiłeś na ten tekst to przynajmniej część decyzji masz już za sobą i rozważasz zakup elektrostymulatora Compex.

To dobra decyzja i teraz pomogę Ci wybrać model, który najlepiej sprosta Twoim potrzebom.

Dlaczego akurat Compex?

Zacznijmy od rzeczy podstawowej. Marka Compex to bogate, bo przeszło 30 letnie doświadczenie w produkcji i rozwoju przenośnych urządzeń do elektrostymulacji mięśni. Powstała w Szwajcarii jako innowacyjny projekt jednego z liderów branży technologii medycznej.

Do dnia dzisiejszego udało jej się rozwinąć swoją technologię do etapu, w którym stała się najpopularniejszą i najczęściej polecaną serią osobistych stymulatorów mięśni. Innowacyjne rozwiązania i funkcje wbudowane w urządzenia Compex sprawiają, że ich obsługa nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy z zakresu fizjologii i anatomii. Większość parametrów stymulatora jest dobierana automatycznie w oparciu o wybrany cel zabiegu i analizę fizjologii mięśnia (Compex potrafi samodzielnie ocenić stan mięśni i dostosować do niego ustawienia).

Wszystko to sprawia, że zabiegi są bezpieczne, komfortowe i bardziej efektywne niż kiedykolwiek. Więcej na temat technologii Compex możesz przeczytać w innym tekście na naszym blogu.

Który elektrostymulator wybrać?

Najważniejsze w wyborze odpowiedniego modelu Compex jest abyś odpowiedział sobie na pytanie, do czego potrzebujesz elektrostymulatora?

Chodzi o wsparcie rehabilitacji, wykorzystanie go do treningów czy poprawy sylwetki, a może chcesz z jego pomocą zrelaksować się i rozluźnić zapominając o bólu mięśni po całym dniu w pracy?

Warto też, abyś zastanowił się na ile przydadzą Ci się pozostałe zastosowania. Z doświadczenia wiem, że osoby, które zaczną korzystać ze swojego urządzenia, są tak bardzo zadowolone, że wykorzystują je także w innych celach niż początkowo zakładały.

Dla ułatwienia, przygotowaliśmy porównanie wszystkich stymulatorów w oparciu o skuteczność zastosowania w konkretnym celu.

compex zastosowanie
Tabela z porównaniem zastosowania elektrostymulatorów Compex

Czym różnią się konkretne elektrostymulatory Compex

Ilość i rodzaj programów

W zależności od urządzenia do dyspozycji masz różną ilość programów. Najbardziej podstawowy stymulator Compex FIT 1.0 oferuje łącznie 10 programów, a najbardziej zaawansowany Compex SP 8.0 ma ich aż 40. Ilość to jedno, warto abyś przyjrzał się także rodzajom dostępnych programów. Modele SP 2.0 i FIT 3.0 mają ich po 20, ale SP 2.0 ma więcej funkcji treningowych podczas gdy FIT 3.0 oferuje lepsze możliwości relaksu i rehabilitacji.

Pełną listę dostępnych programów znajdziesz tutaj.

Sposób połączenia z elektrodami

Pod tym względem elektrostymulatory Compex dzielą się na dwa rodzaje.

Bezprzewodowe: FIT 5.0, SP 6.0, SP 8.0, Mini

Urządzenie składa się z zestawu jednostki sterującej i modułów, z którymi łączy się poprzez technologię bluetooth. Moduły przypinasz do elektrod umieszczonych na ciele, a jednostkę sterującą możesz trzymać w ręce, kieszeni czy po prostu obok. To rozwiązanie daje Ci wyjątkowo dużą swobodę i świetnie sprawdzi się jeśli chcesz skupiać się głównie na treningu lub wykorzystać pełen potencjał funkcji Muscle Intelligence (dlaczego wyjaśniam w kolejnym punkcie).

Przewodowe: FIT 1.0, SP 2.0, FIT 3.0, SP 4.0

W tej grupie zamiast modułów masz przewody, które z jednej strony wpinasz do jednostki sterującej, a z drugiej przypinasz do elektrod na ciele. Jak nie trudno sobie wyobrazić, wpływa to na komfort użytkowania, wykonując ćwiczenia musisz bowiem uważać by nie zaplątać się w przewody. Jeśli jednak zależy Ci głównie na regeneracji, relaksie czy rehabilitacji, to ucieszy Cię, że elektrostymulatory przewodowe są tańsze niż te z modułami bluetooth.

Technologia Muscle Intelligence

W zależności od wybranego modelu, do dyspozycji będziesz miał różne funkcje MI. To opatentowana technologia Compex (dowiedz się więcej o technologii Compex), która ma na celu zwiększenie komfortu, skuteczności oraz ułatwienie Ci obsługi samego stymulatora poprzez automatyczne dobieranie parametrów do stanu Twoich mięśni.

Istotna jest również różnica w działaniu technologii MI na stymulatorach przewodowych i bezprzewodowych. Modele przewodowe są w stanie korzystać z niej jedynie przy pomocy dodatkowego przewodu ze specjalnym sensorem. Dokonuje on pomiaru w jednym punkcie i na tej podstawie szacuje wyniki dla całego mięśnia/mięśni. Inaczej wygląda to w urządzeniach bezprzewodowych. Tutaj, wszystkie moduły są już wyposażone w odpowiednie sensory i dokonują pomiarów na bieżąco na każdej z podłączonych elektrod. Nie ulega więc wątpliwości, że elektrostymulacja z wykorzystaniem funkcji MI będzie bardziej dokładna i wydajniejsza na urządzeniach bezprzewodowych.

compex muscle intelligence
Tabela z porównaniem technologii Muscle Intelligence

Wybierz swój elektrostymulator!

Ufamy, że mimo iż ten odrobinę przydługi tekst, w prosty i wyczerpujący sposób pokazał Ci różnice, zalety, przewagi konkretnych modeli elektrostymulatorów Compex, a Ty będziesz mógł świadomie podjąć dobrą decyzję.

Jeśli po przeczytaniu tego poradnika masz jakieś pytania lub nadal pozostają jakieś nierozwiane wątpliwości, skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy.