Medyczne trenażery oddechu

Oddychanie stanowi absolutnie podstawową funkcję życiową. Dlatego tak ważne jest, żeby robić to prawidłowo. Czasami zdarza się, że niektórzy mają pewne trudności z oddychaniem z uwagi na stan zdrowia. Dlatego medyczne trenażery oddechu stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na dolegliwości związane z układem oddechowym lub krwionośnym (szczególnie problemy z sercem). Stąd medyczne trenażery oddechu tak świetnie sprawdzają się w trakcie rehabilitacji – czy to na salce z fizjoterapeutą, czy w domowym zaciszu. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam o korzyściach płynących z użytkowania medycznych trenażerów oddechu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Kto powinien stosować medyczne trenażery oddechu?

Medyczne trenażery oddechu stanowią niezastąpione urządzenia dla osób cierpiących na różne choroby układu oddechowego, takie jak astma, zapalenie oskrzeli, rozedma płuc, mukowiscydoza, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Mogą także pomóc zmniejszyć odczuwane duszności czy objawy problemów kardiologicznych, choroby Parkinsona lub chorób nerwowo-mięśniowych. Dzięki specjalnie zaprojektowanym programom do rehabilitacji układu oddechowego pacjenci mają szansę na poprawę swojej kondycji fizycznej.

Medyczne trenażery oddechu – najważniejsze funkcje

Nasze medyczne trenażery oddechu to profesjonalne urządzenia, których podstawową funkcją jest trening mięśni oddechowych oraz rehabilitacja układu oddechowego. Dzięki temu pacjenci będą mogli poprawić wydolność oddechową i wrócić do normalnego funkcjonowania. Wśród bardziej zaawansowanych funkcji znajdziemy zapis efektów ćwiczeń oddechowych. Taka historia pozwala na późniejszą analizę wyników. W zależności od modeli istnieje możliwość automatycznego dostosowania programu do indywidualnego oddechu pacjenta. Ponadto dzięki wymiennym ustnikom oraz tabletkom czyszczącym, korzystanie z medycznych trenażerów oddechu jest w pełni higieniczne.

Aparaty oddechowe ułatwiające odkrztuszanie

W naszej ofercie znajdują się także specjalistyczne urządzenia, mające na celu ułatwić odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Dzięki regularnym ćwiczeniom z tego rodzaju medycznymi trenażerami oddechu oddychanie stanie się znacznie łatwiejsze, ponieważ najpierw rozrzedzisz, a następnie pozbędziesz się niechcianej wydzieliny. Lepsza wydolność i głębszy oddech przyczynią się do lepszego dotlenienia organizmu, a więc i do ogólnej poprawy samopoczucia.

W bogatym asortymencie naszego sklepu online Fitcast posiadamy niezawodne modele medycznych trenażerów oddechu. Są one dostosowane do osób w różnym stadium chorobowym, dlatego wierzymy, że nasi klienci odnajdą trenażery dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb. Jako jedyni dystrybutorzy tego sprzętu na polskim rynku, zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu obsługi trenażerów oddechu. W trosce o zdrowie pacjentów zalecamy korzystanie ze sprzętu pod kontrolą specjalistów.