fbpx
array(19) { [0]=> string(9) "thumbnail" [1]=> string(6) "medium" [2]=> string(12) "medium_large" [3]=> string(5) "large" [4]=> string(9) "1536x1536" [5]=> string(9) "2048x2048" [6]=> string(5) "vp_sm" [7]=> string(5) "vp_md" [8]=> string(5) "vp_lg" [9]=> string(5) "vp_xl" [10]=> string(11) "vp_sm_popup" [11]=> string(11) "vp_md_popup" [12]=> string(11) "vp_xl_popup" [13]=> string(21) "woocommerce_thumbnail" [14]=> string(18) "woocommerce_single" [15]=> string(29) "woocommerce_gallery_thumbnail" [16]=> string(12) "shop_catalog" [17]=> string(11) "shop_single" [18]=> string(14) "shop_thumbnail" }
Masz pytania? Zadzwoń: 504 112 429
Zaloguj Kontakt

Compex – często zadawane pytania

| Elektrostymulacja

Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania klientów na temat Compex EMS.


Elektrostymulacja

Na czym polega elektrostymulacja ?

Aparat do elektrostymulacji wykorzystuje impulsy elektryczne o odpowiednim natężeniu aby wywołać reakcję mięśni. Działanie to ma na celu zainicjowanie skurczu podobnego jak przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych. Można w ten sposób nie tylko zapobiegać zanikom mięśni odnerwionych, ale także stymulować do szybszego rozwoju mięśnie zdrowe np. u sportowców.

W jakim celu mogę wykorzystać elektrostymulację?

 • zwiększenia siły i masy mięśniowej
 • odbudowy utraconej tkanki mięśniowej na skutek unieruchomienia
 • łagodzeniu bólu (elektrostymulacja TENS)
 • ujędrnieniu i wzmocnieniu konkretnych partii ciała
 • relaksacji
 • poprawie ukrwienia i odżywienia mięśni
 • przyspieszeniu regeneracji potreningowej

Elektrostymulatory Compex

 

Skąd będę wiedział jakie ustawienia wybrać ?

Urządzenia Compex zaprojektowano tak aby ich obsługa była maksymalnie intuicyjna i łatwa. Nie potrzebujesz wiedzy z zakresu fizjologii ani fizjoterapii aby korzystać z Compex. Interfejs przeprowadzi Cię przez kolejne etapy wyboru ustawień. Najpierw wybierasz jaki rezultat chcesz osiągnąć, a następnie część ciała. Na ekranie wyświetli Ci się schemat gdzie przykleić elektrody więc tym też nie musisz się martwić. Bardziej zaawansowane modele Compex posiadają dodatkowe funkcje pozwalające na jeszcze bardziej automatyczną pracę i kontrolę parametrów.

Bezpieczeństwo

Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Oczywiście, że tak. Należy jednak przestrzegać określonych zasad i instrukcji. Prąd jakim operują elektrostymulatory Compex nie wyrządzi Ci krzywdy o ile urządzenie będzie wykorzystywane w prawidłowy sposób. Dodatkowym atutem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo urządzeń są funkcje Muscle Intelligence. Pozwalają one na automatyczną kontrolę parametrów i reakcji mięśni oraz wprowadzanie bieżących korekt.

Czy są miejsca gdzie nie mogę umieszczać elektrod?

Impulsy zawsze biegną po najkrótszej drodze między dwoma elektrodami. Nie wolno więc przyklejać elektrod w taki sposób aby impulsy przebiegały przez ważne organy (mózg, serce, płuca). Nie przyklejamy także elektrod na głowie i na potylicy.

Jakie są przeciwwskazania do elektrostymulacji?

 • Choroby serca, rozrusznik
 • Choroby układu nerwowego
 • zmiany nowotworowe
 • gorączka i stany zapalne
 • ciąża
 • duże nadciśnienie
 • epilepsja i choroby psychiczne

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutom.

Jak często mogę korzystać z Compex ?

Zdajemy sobie sprawę, że Compex to wygodny sposób na pracę nad swoim ciałem i sprawnością fizyczną. Chciało by się więc korzystać z niej jak najczęściej, prawda? Pamiętaj jednak, że elektrostymulacja pobudza mięśnie do skurczu na zasadach podobnych do ćwiczeń fizycznych. Tak samo więc potrzebują one czasu na odpoczynek i regenerację.

Czy mogę korzystać z Compex przed snem ?

Podobnie jak w poprzednim pytaniu. Pamiętaj, że elektrostymulacja jest formą pracy mięśni i tak jak trening może wywołać efekt pobudzenia utrudniający zasypianie.

Czy z Compex mogą korzystać kobiety w ciąży ?

Generalnie okres ciąży jest przeciwwskazaniem do stosowania elektrostymulacji. Często jednak w okresie od 3 trymestru dopuszcza się korzystanie z zabiegów przeciwbólowych TENS. Polecamy skonsultować się najpierw ze swoim lekarzem ponieważ każdy przypadek jest inny i nie można udzielić ogólnej odpowiedzi.

Elektrody

Skąd mam wiedzieć jak przykleić elektrody?

Po wyborze interesującego Cię programu wyświetli Ci się lista możliwych aplikacji elektrod. Schemat pokaże Ci dokładnie w którym miejscu je przykleić i który przewód lub moduł podłączyć. Dodatkowo razem z instrukcją znajdziesz plakat z najczęściej wykorzystywanymi sposobami aplikacji.

Na jak długo wystarczą elektrody?

Żywotność elektrod wynosi nawet do 3 miesięcy. Dotyczy to jednak czasu przez jaki klej i materiały przewodzące zachowują swoje właściwości. Funkcjonalna żywotność elektrod wynosi jednak 30-40 sesji elektrostymulacji. Po tym czasie znacząco spada przewodnictwo materiałów.

Czy mogę przykleić elektrody inaczej niż na schematach?

Oczywiście, schematy które znajdziesz w instrukcji oraz na ekranie urządzenia są jedynie wskazówką i pokazują najczęściej wykorzystywane ułożenia elektrod. Pamiętaj jednak, że prawidłowe umiejscowienie jest istotne z punktu widzenia skuteczności i komfortu elektrostymulacji.

Czy muszę używać żelu przed przyklejeniem elektrod?

Dzięki zastosowaniu specjalnego kleju nie ma potrzeby wykorzystywać żelu sprzęgającego. Ma on raczej zastosowanie w przypadku lokalizowania punktów motorycznych poprzez Motor Point Pena.

Czy muszę się depilować przez przyklejeniem elektrod?

Długie owłosienie np. na nogach może utrudnić przewodzenie prądu. Problem ten jednak dotyczy bardziej mężczyzn niż kobiety. Podstawową zasadą prawidłowej elektrostymulacji jest aby elektrody w pełni przylegały do skóry by zminimalizować opór. Jeśli więc elektrody nie chcą trzymać się skóry to warto wcześniej pozbyć się nadmiernego owłosienia (nie bezpośrednio przed zabiegiem) lub wykorzystać żel sprzęgający i opaski elastyczne w celu przytrzymania elektrod na miejscu.

Moduły bezprzewodowe

Jak mogę zresetować połączenie modułów z urządzeniem?

1. Wyłącz wszystkie moduły.
2. Przytrzymaj przycisk włącz/wyłącz na module przez 20 sekund. Przestanie wówczas migać dioda na włączniku.
3. Jeżeli potrzeba, zrób to samo z pozostałymi modułami.
4. Włącz pilot i wybierz SETTINGS z głównego Menu.
5. Wybierz opcję „Pair a new module”
6. Teraz włącz moduł. Po prawidłowej synchronizacji na pilocie powinien pojawić się znaczek „”.
7. Jeżeli potrzeba, zrób to samo z pozostałymi modułami

Uszkodził mi się jeden moduł, czy mogę kupić dodatkowy ?

Tak, moduły bezprzewodowe możesz dokupić osobno i połączyć na nowo z urządzeniem Compex.

Baterie

Ile trwa ładowanie baterii?

Pełne ładowanie zajmuje od 2 – 4 godzin.

Czy jest opcja wymiany baterii na nową?

W naszym sklepie możesz kupić nowe baterie i samodzielnie dokonać wymiany.

Przeczytaj również