Czym są trenażery oddechu?

POWERbreathe to wiodący producent urządzeń do treningu mięśni wdechowych - IMT. Ich działanie i skuteczność potwierdzają aktualne doniesienie naukowe, a efekty doceniła nawet brytyjska NHS (National Health Security).

Trenażery oddechowe są powszechnie stosowaną, niefarmakologiczną formą usprawniania układu oddechowego w szpitalach i ośrodkach rehabilitacji. Pozwalają na zachowanie pełnej kontroli nad prowadzonymi ćwiczeniami i dokładną analizę parametrów oddechowych ćwiczącego - także w czasie rzeczywistym.

Trening oddechowy z wykorzystaniem POWERbreathe jest prosty, bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny.

Inspiratory Muscle Training - IMT

IMT to nic innego jak trening mięśni wdechowych. Jest to forma ćwiczeń które ukierunkowane są na jeden cel. Poprawę wydolności i sprawności układu oddechowego. Potrzeba Ci wiedzieć, że mięśnie mają taki sam wpływ na oddychanie jaki mają na umiejętność podnoszenia ciężarów.

Tak samo więc jak biceps, nieużywane będą zanikać i ulegną osłabieniu. To dlatego po przerwie od treningów czy chorobie, Twoja wydolność spada i dużo szybciej łapiesz zadyszkę. Niestety, proces ten nie zajmuje dużo czasu i wystarczy już tydzień aby zauważyć negatywne skutki ograniczenia aktywności.

Rozwiązanie jest proste – trening. Mięśnie wdechowe także możesz usprawnić odpowiednimi ćwiczeniami, a najlepszą metodą jest właśnie IMT.

Efekty stosowania IMT

  • Poprawa siły i wytrzymałości mięśni oddechowych
  • Zmniejszenie odczuwanego wysiłku i zadyszki
  • Poprawa samopoczucia
  • Lepsza regeneracja i dotlenienie organizmu
  • Poprawa wydolności i wytrzymałości sportowców

Zastosowanie

Sport i fitness

Poprawa wytrzymałości jest dla osób uprawiających sport często podstawą treningów. W końcu każdemu zależy aby zmęczenie przyszło jak najpóźniej i nie odebrało możliwości uzyskania lepszego wyniku.

Wellness

Nie trzeba uprawiać sportu żeby sprawność układu oddechowego miała wpływ na nasze życie. Im lepiej oddychasz tym bardziej dotleniony będzie Twój mózg i inne tkanki ciała. Dzięki temu możesz cieszyć się lepszym samopoczuciem, jasnością umysłu i pozbędziesz się na dobre zadyszki przy wnoszeniu zakupów na piętro.

Medycyna i rehabilitacja

W sytuacji gdy ćwiczenia fizyczne nie są możliwe np. u osób chorych, starszych lub pacjentów bezpośrednio po operacji – ćwiczenia oddechowe odgrywają kluczową rolę w procesie powrotu do zdrowia.

Jak to działa?

Urządzenia do ćwiczeń IMT zostały skonstruowane tak aby umożliwiały indywidualne dopasowanie intensywności ćwiczeń i stopniowe jej podnoszenie. Dzięki zastosowaniu opatentowanego systemu zaworów powietrze przechodząc przez trenażer POWERbreathe napotyka na opór, a mięśnie wdechowe muszą wykonać więcej pracy aby napełnić płuca.

Dokładnie tak jak na siłowni, stopniowo zwiększany opór pozwala wzmocnić i usprawnić ćwiczone mięśnie. Dzięki temu możesz oddychać głębiej i lepiej dotlenić organizm. Co najważniejsze, zmniejszy się odczuwany przez Ciebie poziom zmęczenia i będziesz w stanie osiągać lepsze wyniki w sporcie i czerpać więcej przyjemności z codziennych aktywności.

Badania dowiodły skuteczności już dwóch sesji dziennie podczas których wykonujesz każdorazowo 30 oddechów z trenażerem.

Trenażery oddechowe POWERbreathe

Szeroki wybór urządzeń wśród których znajdziesz trenażer idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie dostępne są zarówno proste trenażery oddechu z mechaniczną regulacją oporu jak i bardziej zaawansowane przyrządy z zaworem sterowanym elektronicznie.

Podstawowe urządzenia

Idealne na start. Trenażery z serii Plus posiadają mechaniczny zawór za pomocą którego użytkownik ręcznie ustawia opór.

Zaprojektowano je tak, aby nic (poza regulowanym mechanizmem) nie utrudniało przepływu powietrza. Masz więc maksymalną kontrolę nad tym z jaką intensywnością ćwiczysz swój układ oddechowy.

Profesjonalne trenażery

Zaawansowana seria urządzeń do treningu IMT wyposażona w unikalny i opatentowany elektroniczny zawór stożkowy. Czujniki nieustannie monitorują opór powietrza i dopasowują go do bieżącej siły oddechu. Gwarantuje to lepszy przepływ i wykorzystanie maksymalnej objętości wdechowej płuc.
Trenażery oddechowe K-Series dedykowane są profesjonalistom którzy chcą mieć pełną kontrolę nad prowadzonymi ćwiczeniami i największy zakres dostępnego oporu. Niezależnie czy pracują z zawodowymi sportowcami czy pacjentami po operacji.
Elektroniczny zawór i rozbudowane funkcje pozwalające m.in. na synchronizację z komputerem w czasie rzeczywistym, wykonywanie testów sprawiają, że są to jedyne trenażery oddechowe oferujące taką precyzję prowadzonych ćwiczeń.

Przyrządy do ćwiczeń oddechowych

Czasami jednak warto wykorzystać najprostsze rozwiązania. Akcesoria do treningu oddechowego POWERbreathe ułatwiają prowadzenie ćwiczeń, są łatwe w obsłudze, a przede wszystkim - skuteczne.
Ćwiczenia z Respiron i Flowball uczą kontroli i pozwalają skupić się na fazie wydechu. Natomiast Shaker ułatwia odkrztuszanie i jest sprawdzonym sposobem walki z zalegającą w drogach oddechowych wydzieliną.

Akcesoria POWERbreathe

W naszej ofercie znajdziesz także wszystkie niezbędne akcesoria do obsługi i zachowania urządzeń w czystości.

Masz pytania?

Wypełnij formularz na stronie kontaktowej lub zadzwoń, a chętnie pomożemy.

Skontaktuj się z nami