fbpx

POWERbreathe Dla każdego kto oddycha

Oddychaj głębiej i żyj pełną piersią

POWERbreathe to wiodący producent urządzeń do treningu mięśni wdechowych - IMT. Ich działanie i skuteczność potwierdzają aktualne doniesienie naukowe, a efekty doceniła nawet brytyjska NHS (National Health Security).

POWERbreathe K Series

Zaawansowana seria urządzeń do treningu IMT wyposażona w unikalny i opatentowany elektroniczny zawór stożkowy. Czujniki nieustannie monitorują opór powietrza i dopasowują go do bieżącej siły oddechu. Gwarantuje to lepszy przepływ i wykorzystanie maksymalnej objętości wdechowej płuc.

Elektroniczny zawór i rozbudowane funkcje pozwalające m.in. na synchronizację z komputerem w czasie rzeczywistym, wykonywanie testów sprawiają, że są to jedyne trenażery oddechowe oferujące taką precyzję prowadzonych ćwiczeń.

POWERbreathe Plus

Podstawowe trenażery z serii POWERbreathe. Wersja Plus to mechaniczny trenażer z manualnie regulowanym oporem wdechu.

Zaprojektowano je tak, aby nic (poza regulowanym mechanizmem) nie utrudniało przepływu powietrza. Masz więc maksymalną kontrolę nad tym z jaką intensywnością ćwiczysz swój układ oddechowy.

Medyczne trenażery IMT

Stworzony z myślą o potrzebach pacjentów i osób starszych, POWERbreathe Medic Plus oferuje wszystkie zalety udoskonalonej wersji mechanicznych trenażerów oddechowych oraz przede pozwala wcześniej rozpocząć rehabilitację oddechową.

Czym są trenażery oddechu?

Trenażery oddechowe są powszechnie stosowaną, niefarmakologiczną formą usprawniania układu oddechowego w szpitalach i ośrodkach rehabilitacji. Pozwalają na zachowanie pełnej kontroli nad prowadzonymi ćwiczeniami i dokładną analizę parametrów oddechowych ćwiczącego - także w czasie rzeczywistym.

Trening oddechowy z wykorzystaniem POWERbreathe jest prosty, bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny.

Poznaj IMT

Inspiratory Muscle Training

IMT to nic innego jak trening mięśni wdechowych. Jest to forma ćwiczeń które ukierunkowane są na jeden cel. Poprawę wydolności i sprawności układu oddechowego. Potrzeba Ci wiedzieć, że mięśnie mają taki sam wpływ na oddychanie jaki mają na umiejętność podnoszenia ciężarów.

Tak samo więc jak biceps, nieużywane będą zanikać i ulegną osłabieniu. To dlatego po przerwie od treningów czy chorobie, Twoja wydolność spada i dużo szybciej łapiesz zadyszkę. Niestety, proces ten nie zajmuje dużo czasu i wystarczy już tydzień aby zauważyć negatywne skutki ograniczenia aktywności.

Rozwiązanie jest proste – trening. Mięśnie wdechowe także możesz usprawnić odpowiednimi ćwiczeniami, a najlepszą metodą jest właśnie IMT.

Korzyści ćwiczeń IMT

Wśród najczęściej wspominanych korzystnych efektów regularnych ćwiczeń IMT wymienia się m.in:

  • Poprawa siły i wytrzymałości mięśni oddechowych
  • Zmniejszenie odczuwanego wysiłku i zadyszki
  • Poprawa samopoczucia
  • Lepsza regeneracja i dotlenienie organizmu
  • Poprawa wydolności i wytrzymałości sportowców

Dowiedz się więcej na naszym blogu

Domowy sposób na nadciśnienie

W kontekście nadciśnienia i sposobów jego leczenia, niezwykle interesujące okazują się badania przeprowadzone w ostatnim czasie na Uniwersytecie Kolorado, które […]