WEJDŹ NA WYŻSZY POZIOM TRENINGU Z PROMOCJĄ NA OPEN 2024 - SPRAWDŹ

Jak poprawić regenerację z Compex

regeneracja compex

Każdy sportowiec myśli przede wszystkim o uzyskaniu jak najlepszego wyniki na zawodach. Powszechnie wiadomo, że aby to osiągnąć trzeba trenować ciężko i często. Najlepsi wiedzą jednak, że konieczny jest też czas i odpowiednie przerwy które pozwolą trenowanemu ciału dobrze się zregenerować i wzmocnić.

Elektrostymulacja to sprawdzony i potwierdzony sposób na przyspieszenie procesów regeneracyjnych i poprawę swojej sprawności fizycznej. Compex umożliwia osiągnięcie zróżnicowanych celów poprzez wykorzystanie dedykowanych programów i funkcji ułatwiających użytkownikowi pracę z urządzeniem. Dowiedz się w jaki sposób i przekonaj się dlaczego warto dołączyć Compex do swojego planu dnia.

Poprawa odżywienia mięśni

W wyniku treningu mięśnie doznają mikrouszkodzeń. Im cięższy trening tym będzie ich więcej. Dokładnie tak jak ściana na której pojawiają się pęknięcie wymaga remontu, tak mięśnie potrzebują regeneracji.

Jednym z istotniejszych czynników wpływających na odbudowę wspomnianych uszkodzeń, jest dostarczenie odpowiednich materiałów. Poprzez układ krwionośny są one transportowane wszędzie tam gdzie są akurat potrzebne, w tym także do komórek mięśniowych.

Wykorzystując działanie prądu elektrycznego i elektrostymulacji możemy przyspieszyć i usprawnić proces dostarczania komórkom mięśniowym niezbędnych składników odżywczych. Odpowiednio dostosowane parametry prądu podnoszą przepuszczalność błon komórkowych i poprawią ukrwienie mięśni dzięki czemu ułatwią także odpływ produktów ubocznych procesów metabolizmu energetycznego. Wśród nich jest owiany złą sławą kwas mlekowy powstający w wyniku pozyskiwania energii w toku przemian beztlenowych. Stosując elektrostymulację Compex możesz zmniejszyć jego poziom aż o 25%.

Rozluźnienie napiętych mięśni

Trening sportowy i nawyki dnia codziennego (np. zła postawa) sprawiają, że wzrasta napięcie mięśni. Zjawisko to wiąże się zwykle ze zmniejszonym komfortem, a nierzadko wywołuje również odczucia bólowe.

Oczywiście mięśnie muszą posiadać swoje napięcie. Jego brak także jest określany jako patologia. Jednak jego nadmiar, utrzymujący się przez dłuższy czas może przyczyniać się do powstawania przykurczy mięśniowych. Są one bardzo niekorzystnym zjawiskiem ograniczającym sprawność fizyczną oraz jednym z początkowych stadiów wielu kontuzji i chorób narządu ruchu. Przeciążone i przykurczone mięśnie są również gorzej odżywione, więc ich regeneracja jest utrudniona.

Tutaj do akcji wkracza elektrostymulacja mięśni Compex. Dzięki specjalnym programom umożliwia użytkownikowi korzystanie zarówno z dobrodziejstw masażu rozluźniającego jak i poprawiającego odżywienie mięśni. Rozbudowane funkcje stymulatora pozwalają na dostosowanie intensywności w taki sposób aby masaż był dla Ciebie komfortowy i pozwolił Ci się zrelaksować.

Nie musisz nawet umawiać się i liczyć na wolny termin u swojego masażysty. Możesz go zabrać ze sobą i wykorzystać kiedy tylko zechcesz zaznać odrobiny relaksu lub odprężyć się po ciężkim treningu.

Zmniejszenie bolesności potreningowej – sposób na „zakwasy”

Jeśli mowa o komforcie to nie sposób zapomnieć o pojawiającym się zwykle następnego dnia, zespole opóźnionej bolesności mięśniowej (DOMS). Powszechnie (choć niekoniecznie poprawnie) nazywane „zakwasami” bóle mięśni następujące po intensywnym treningu fizycznym utrudniają funkcjonowanie. Nie wspominając o skutecznym odebraniu motywacji do wykonania kolejnego treningu.

Istnieje wiele pomysłów jak radzić sobie w takiej sytuacji. Praktyka i specjaliści twierdzą jednak, że większość z nich się niestety nie sprawdza. Tak na prawdę mechanizm stojący za tym zjawiskiem nie jest w 100% poznany. Podejrzewa się, że ma to związek właśnie z mikrouszkodzeniami i pobudzeniem receptorów czuciowych w mięśniach.

W sytuacji gdy w grę wchodzi układ nerwowy, coś do powiedzenia na pewno będzie miała elektroterapia. Tak jest właśnie w tym przypadku 🙂

Ustalono, że zastosowanie elektrostymulacji jako formy regeneracji po treningu, poza wpływem na poprawę odżywienia, może pomóc także zmniejszyć odczuwaną bolesność mięśni. Aparaty Compex posiadają przygotowany w tym celu, specjalny program „Pain reduction”. Dzięki niemu znacząco poprawisz odczucia związane z treningami i po nawet najcięższym treningu będziesz w stanie zrobić coś więcej niż tylko leżeć w łóżku i popijać sok wiśniowy.

elektrostymulacja w regeneracjiJak stosować Compex by poprawić regenerację

Wspomnieliśmy już o kilku programach które z powodzeniem mogą być stosowane w celu poprawy regeneracji mięśni i lepszemu przygotowaniu się do treningu. Najczęściej wykorzystywane w tym celu są:

  • reviving massage
  • competition recovery
  • training recovery
  • relaxing massage
  • pain reduction

Elektrostymulatory mięśni Compex przeprowadzą Cię krok po kroku przez cały zabieg. Wystarczy, że wyszukasz i wybierzesz interesujący Cię program, a na ekranie pojawi się szkic w których miejscach najlepiej przykleić elektrody i jak podłączyć przewody (lub moduły bezprzewodowe). Dalej wystarczy już tylko pozwolić urządzeniu na uruchomienie funkcji dostępnych dzięki technologii MI-Intelligence i ewentualnie dobrać indywidualnie intensywność zabiegu.

Twoim zadaniem jest jedynie położyć się lub usiąść wygodnie i zrelaksować. Pozwalając by elektrostymulator Compex zadbał o regenerację Twoich mięśni.

Wymienione tutaj programy cechują się brakiem silnego skurczu mięśni jak ma to miejsce w przypadku programów treningowych. Zamiast tego, stosowane impulsy elektryczne wywołują krótkie pobudzenie i swoiste „drżenie” mięśni. Są więc bardziej komfortowe i łatwiej się przy nich odprężyć, co pozwoli na regenerację nie tylko ciała, co i ducha.