Sportowe trenażery oddechu

Sportowe trenażery oddechu to doskonała aparatura, wzbogacająca pracę trenerów, fizjoterapeutów i sportowców na całym świecie. Osoby aktywne fizycznie, uprawiające sport będą mogły wreszcie odetchnąć pełną piersią podczas treningów i mieć pewność, że doskonalą się w sztuce oddychania. Trudno byłoby zaprzeczyć, że prawidłowe oddychanie podczas wysiłku fizycznego nie stanowi absolutnej podstawy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą serią sportowych trenażerów oddechu, dzięki którym prawidłowo dotlenisz swój organizm podczas wysiłku fizycznego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

U kogo sprawdzą się sportowe trenażery oddechu?

Nasze sportowe trenażery oddechu przeznaczone są dla sportowców i sportowczyń z różnych dziedzin oraz będących na różnym stopniu zaawansowania. Prawidłowe techniki oddechowe są szczególnie ważne dla osiągnięć pływackich, ale nie tylko. Również biegacze, lekkoatletki czy wspinacze górscy powinni wiedzieć, jak oddychać, żeby poprawić swoje wyniki sportowe. Dodatkowo pośród zaawansowanych trenażerów znajdują się także proste aparaty do ćwiczeń oddechowych, które świetnie sprawdzą się podczas zabawy z dziećmi. Poprawi to ich techniki oddechowe oraz korzystnie wpłynie na wymowę.

Najważniejsze funkcje sportowych trenażerów oddechu

Korzystając ze sportowych trenażerów oddechu masz okazję wyćwiczyć swój oddech w taki sposób, żeby fazy wdechu i wydechu osiągnęły odpowiednią długość. Podstawową funkcją większości naszych modeli jest stawianie optymalnego oporu podczas wdychania, przez co zmuszamy nasze płuca do zwiększonej pracy (z regulowaną lub automatycznie dostosowaną siłą oporu, w zależności od modelu). Trenażer PowerBreathe Plus pozwala na stawianie oporu w momencie wdychania. Ponadto niektóre trenażery badają parametry poszczególnych treningów – obciążenie, moc, objętość, przepływ oraz energię oddychania. Dzięki temu będziesz wiedzieć jak wyglądają Twoje postępy z treningu na trening. Niektóre modele posiadają także funkcję tzw. Single Breath Test (z ang. test pojedynczego oddechu). Tym sposobem możesz błyskawicznie określić kondycję swoich mięśni wdechowych. Ponadto do zaawansowanych modeli dołączana jest ładowarka, stylowe etui, klipsy na nos, oraz specjalne tabletki czyszczące.

Estetyczne sportowe trenażery oddechu

Sportowe trenażery oddechu zostały zaprojektowane również z myślą o ich estetycznym wyglądzie. W tych produktach nowoczesny sportowy design łączy się z niebanalną kolorystyką. W naszej ofercie znajdziesz trenażery w różnych wariantach kolorystycznych.

W ofercie naszego sklepu internetowego Fitcast zgromadziliśmy unikatowe modele sportowych trenażerów oddechu, które dostosowane są do oczekiwań zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych sportowców. Jesteśmy jedynymi dystrybutorami naszego sprzętu na polskim rynku, dlatego w razie wątpliwości, zachęcamy do skorzystania z naszych szkoleń.