Rowery powietrzne

Oferowane przez nas rowery powietrzne to prawdziwa rewolucja w treningach cardio. Są bowiem udanym połączeniem tradycyjnych rowerów stacjonarnych z elementami do ćwiczenia górnych partii ciała, znanych z urządzeń takich jak orbitreki. Airbike’i dostępne w naszym sklepie to urządzenia zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, z wieloma możliwościami regulacji. Dzięki tym rozwiązaniom mogą korzystać z nich osoby na różnym poziomie zaawansowania – sportowcy, amatorzy, a nawet osoby starsze czy zmagające się z problemami po urazach kończyn.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Jak działa rower powietrzny?

Charakterystyczna dla tego typu sprzętu jest turbina wyporowa, która służy do napędzania roweru powietrzem. Energia wkładana w wykonywanie ćwiczenia jest przekazywana do napędzania wiatraka. Taki rodzaj napędu w rowerze powietrznym sprawia, że w wykonywanie ruchów rąk i nóg wkładana jest większa siła – im szybciej pracujemy, tym rower stawia większy opór. Wszystkie oferowane przez nas modele rowerów powietrznych posiadają rozwiązania ułatwiające płynną, bezpieczną dla stawów jazdę.

Rowery powietrzne – trening dla całego ciała

Trening na stacjonarnym rowerze powietrznym nie polega tylko na ćwiczeniach mięśni nóg, tak jak w przypadku standardowych urządzeń. Dodatkowym elementem są zamontowane w miejsce kierownicy drążki, które wprawia się w ruch siłą rąk. Trenując w ten sposób, klienci Twojej siłowni mogą wzmacniać mięśnie ramion, klatki piersiowej i brzucha. Każdy oferowany przez nasz sklep rower powietrzny posiada wyświetlacz, ułatwiający ustawienie własnych parametrów treningu. Sprzęt można wykorzystać do dłuższych treningów cardio, których celem jest spalanie kalorii i zwiększenie wytrzymałości. Jego użytkownicy mogą również wybrać krótszą, ale szybszą i bardziej intensywną jazdę, pozwalającą skutecznie poprawić kondycję i zbudować siłę mięśni. Napęd umieszczony w wiatraku rowerów powietrznych to rozwiązanie, które zapewnia płynny ruch niezależnie od wybranej prędkości jazdy.