Elektrostymulatory Compex Fitness

O tkankę mięśniową można dbać na różne sposoby, a jednym z nich są elektrostymulatory Fitness. Urządzenia te wykorzystują wysokiej klasy technologię polegającą wykorzystaniu impulsów elektrycznych o odpowiednim natężeniu w celu pobudzenia mięśni do pracy. Dzięki nim możesz w prosty sposób pozytywnie oddziaływać na różne partie mięśniowe. Renomowane elektrostymulatory mięśni Compex Fit mają liczne funkcje, dzięki którym możesz maksymalnie dostosować działanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Jak działają elektrostymulatory Fitness?

Elektrostymulatory Fitness to urządzenia, wywołujące stymulujące pracę mięśni lub całych grup mięśniowych za sprawą specjalnych impulsów elektrycznych. Generują one dwa rodzaje elektrostymulacji:

 • TENS (skrót od ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation, czyli przezskórnej elektrostymulacji nerwów) – działanie impulsów jest kierowane na nerwy czuciowe. Ich działanie w szczególności pozwala w bezpieczny i innowacyjny sposób zniwelować ból;
 • EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacja mięśniowa) – impulsy przewodzone są do nerwów motorycznych, przez co przywracają sprężystość mięśni i rozbudowują tkankę mięśniową.

Jakie korzyści płyną z użytkowania elektrostymulatorów Fitness?

Użytkowanie elektrostymulatorów Fitness niesie za sobą szereg korzyści. Najważniejszymi z nich są:

 • lepsze ukrwienie mięśni;
 • jędrna sylwetka;
 • lepsze spalanie tkanki tłuszczowej;
 • przyrost masy mięśniowej;
 • wzmocniona kurczliwość mięśni (szczególnie po operacji);
 • poprawa odżywienia tkanki mięśniowej (zwłaszcza w trakcie rehabilitacji);
 • przyspieszony proces gojenia;
 • ogólna poprawa sprawności fizycznej.

Dlatego stymulatory Compex Fitness zaleca się stosować w szczególności w określonych przypadkach:

 • po kontuzji – pomagają ciału wrócić do formy;
 • po wysiłku fizycznym lub w stanie zmęczenia – odprężają jak masaż;
 • przy różnego rodzaju bólach (m.in. pooperacyjnym, fantomowym, zapaleniowym, reumatycznym, menstruacyjnym) – pomagają je uśmierzyć;
 • przy rehabilitacji – stymulują mięśnie do regeneracji i przeciwdziałają atrofii;
 • przy aktywności fizycznej – wzmacniają tkankę mięśniową.

Jak prawidłowo korzystać z elektrostymulatorów Fit?

Sprzęt Compex Fit został wyprodukowany w taki sposób, żeby jak najlepiej zoptymalizować obsługę tych urządzeń. Dzięki gotowym programom treningowym użytkownicy mogą wybierać cele, jakie zamierzają osiągnąć, a potrzebne do tego parametry zostaną wybrane automatycznie. Oczywiście programy te to nie jedyna możliwość korzystania ze stymulatorów, dlatego zachęcamy do konsultacji w celu dobrania odpowiednich ustawień do indywidualnych potrzeb.

Ponadto niektóre modele mają dodatkową funkcję MI-SCAN, która pozwala nieinwazyjnie skanować mięśnie, określają w ten sposób ich aktualny stan. Dzięki temu można jeszcze dokładniej dobrać właściwe parametry impulsów elektrycznych, czyniąc trening przyjemniejszym i bardziej efektywnym.

Stymulatory Compex Fit – korzystaj w domu, klubie fitness i nie tylko…

Elektrostymulatory Compex Fit to zaawansowane urządzenia, z których z przyjemnością korzysta się zarówno w domowej siłowni, jak i w klubie fitness. Podobnie fizjoterapeuci często wspomagają rehabilitację swoich podopiecznych za pomocą tego niezastąpionego sprzętu.

Dla kogo przeznaczone są stymulatory Compex Fitness?

Przede wszystkim, nasze aparaty Compex Fit przeznaczone są dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu. Jeżeli nie masz czasu ćwiczyć, to znak, że warto wspomóc swoje mięśnie metodą EMS. Z uwagi na niewielkie rozmiary urządzenia, możesz mieć je ze sobą w każdej chwili. Spakuj swój elektrostymulator w podróż, w delegację, trenuj w domu czy zwyczajnie – korzystaj z niego na siłowni. Następnie wystarczy wybrać właściwy dla siebie program i gotowe. Dla osiągnięcia lepszych efektów zalecamy zdrowe odżywianie. W ten sposób już niebawem zauważysz różnicę.

Elektrostymulatory Compex Fitness – sprzęt najwyższej klasy

Zaawansowaną technologię aparatów szwajcarskiej marki Compex można porównać do klasy precyzji szwajcarskich zegarków. Ta renomowana firma stanowi gwarancję skuteczności i solidnego wykonania. Ponadto bezpieczeństwo użytkowników zawsze stawiane jest na pierwszym miejscu. Polecamy wysokiej klasy stymulatory Compex Fitness, które są starannie wytworzone z wysokiej jakości materiałów. W ten sposób urządzenia te z pewnością posłużą przez wiele lat. Dodatkowo w skład zestawu wchodzą elektrody, przewody zatrzaskowe lub bezprzewodowe moduły Bluetooth, a także dołączane są: ładowarka, saszetka oraz instrukcja obsługi.

Wszystkie osoby zainteresowane powrotem do formy lub wzmocnieniem tkanki mięśniowej, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego Fitcast. Elektrostymulatory Fit będą stanowić doskonałe uzupełnienie wyposażenia klubu fitness, sali rehabilitacyjnej czy domowej siłowni. Jako Fitcast, jedyny dystrybutor marki Compex na polskim rynku, oferujemy szkolenia z obsługi naszego sprzętu. Mamy nadzieję, że prezentowane modele tych innowacyjnych urządzeń sprostają oczekiwaniom naszych klientów oraz klientek.