Rodzaje usztywniaczy na plecy
Jeden stabilizator nie sprawdzi się przy tak różnych przypadłościach i stanach, dlatego ten dział jest bogaty w różne warianty pasów stabilizujących. Stosowanie ich to standardowy element prewencji i terapii wielu chorób. Warto więc go nosić zgodnie z lekarskimi zaleceniami, w czym na pewno pomaga fakt, że stabilizator pleców jest dobrze zaprojektowany i wykonany z przyjaznego dla skóry materiału. Niektóre stabilizatory mają formę wąskich opasek, inne usztywniacze na plecy przybierają formę zabudowanego gorsetu. Wśród tych pierwszych są np. stabilizatory pleców dla kobiet w ostatnich miesiącach ciąży.
Bóle kręgosłupa to wówczas dla wielu kobiet standard, a taki prosty element może pomóc zabezpieczyć odcinek lędźwiowy. Również pas lędźwiowo-krzyżowy dla rekonwalescentów po urazach zakrywa jedynie dolną część pleców. Można go regulować tak, by dopasowywał się do każdej sylwetki.
Zabudowane opaski usztywniające
Znajdziesz tu jednak również zabudowane gorsety ortopedyczne obejmujące całe plecy. Pozwalają usztywnić i ustabilizować kręgosłup, nadają się więc do prewencji zwyrodnień i po poważniejszych kontuzjach. Noszenie takiej opaski po złamaniu może znacznie skrócić czas potrzebny na zrośnięcie się kręgosłupa i dojście do siebie.