ŚWIATOWY DZIEŃ ODDECHU - PROMOCJE NA URZĘDZENIA POWER BREATHE - SPRAWDŹ

Poznaj stację treningową Reaxing One Infinity One

reaxing infinity one

Zaplanowanie wyposażenia i aranżacji studia treningu to jeden z początkowych etapów zakładania/modernizacji biznesu fitness. Towarzyszy mu ekscytacja i dziesiątki świetnych pomysłów. Niestety wybór i zaplanowanie rozmieszczenia urządzeń nie zawsze jest łatwy. Musisz wybrać spośród wielu rodzajów sprzętu. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby swoje i swoich klientów, ale przede wszystkim pamiętać o przestrzeni jaką dysponujesz. Często to właśnie ilość dostępnego miejsca jest największym problemem. Nie dziwi więc rosnący trend do poszukiwania urządzeń które pozwalają na efektywne zagospodarowanie sali ćwiczeń.

Dlatego właśnie powstała stacja treningowa Reaxing. Wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń które wpasuje się do każdego rodzaju pomieszczenia. Umożliwia wszechstronny, zróżnicowany trening i oferuje zaawansowane technologie stymulacji układu nerwowego. 

Czym jest One Infinity One


Wszystkie rozwiązania Reaxing wykorzystują technologię dodatkowej stymulacji układu nerwowego w czasie ćwiczeń. Sportowcy są w stanie dzięki temu skutecznie poprawić sprawność fizyczną i umiejętność sprawnego podejmowania decyzji w toku rozgrywki. Zdecydowanie ciężej o zjawisko stagnacji treningowej gdy każda sesja, każde powtórzenie jest inne i stymuluje układ nerwowy w inny sposób.

Dodatkowa stymulacja znajduje także zastosowanie w procesie rehabilitacji. Dzięki temu pracując z pacjentami terapeuta jest w stanie pobudzać odpowiednią reakcję układu nerwowego i budować prawidłowe odruchy.

Infinity One to wszechstronne urządzenie oferujące zaawansowane możliwości treningu. Do dyspozycji użytkownik ma funkcje bieżni funkcjonalnej, platformy reakcyjnej, świateł kognitywnych oraz strefy funkcjonalnej. Na dodatek stacja Infinity w podstawowej konfiguracji zajmuje niecałe 4m2. Oznacza to, że jest świetnym pomysłem na wyposażenie studia treningowego i gabinetu rehabilitacji. Oszczędzasz przestrzeń, a jednocześnie dysponujesz ogromnym potencjałem treningowym.

Możliwości One Infinity One


Proprioceptive treadmill new 1 scaled 1Bieżnia funkcjonalna

Stacja posiada funkcję bieżni o ruchomym i ciągle pracującym podłożu. Możesz odwzorować terenowe warunki biegu w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Pracując w ten sposób z bieżnią w Infinity One poprawiasz nie tylko zdolność utrzymania równowagi i koordynację, ale przede wszystkim przyzwyczajasz układ nerwowy do niespodziewanych i nieregularnych bodźców. Zawodnicy przygotowujący się w ten sposób będą w stanie sprawniej reagować na nagłe zmiany otoczenia i szybciej podejmą decyzję w niesprzyjających warunkach. Efektem tego jest zarówno poprawa sprawności i wyników, jak i mniejsza szansa odniesienia kontuzji.

Proprioceptive platform new 1 scaled 1Platforma reakcyjna

Kolejna funkcja stacji Infinity która pozwala na trening funkcjonalny w niestabilnych i zmiennych warunkach. Podłoże porusza się w zależności od wybranego programu treningowego wymagając zachowania równowagi i skupienia na wykonywanych ćwiczeniach. Podobnie jak bieżnia funkcjonalna, funkcja platformy pomaga przygotować zawodnika na gwałtowne i nieprzewidywalne bodźce. Stymulując układ nerwowy osoby ćwiczącej można poprawić jej skuteczność i czas reakcji. Platforma świetnie sprawdza się także w procesie rehabilitacji pacjentów z deficytami neurologicznymi. Wykorzystując bezpieczne warunki można stopniować bodźce pomagając choremu przyzwyczaić się i rozwinąć odpowiednie odruchy. 

Cognitive lights new 1 scaled 1Światła kognitywne

System wbudowany w tablicę świetlną został zaprojektowany by ułatwić pracę sprawnością fizyczną i poprawę sylwetki. Aktywujące się naprzemiennie światła o różnych kolorach stanowią bodźce wymagające sprawnej i szybkiej reakcji. Wbudowane programy treningowe na tablicy świetlnej Infinity One pokierują odpowiednio treningiem, a metody pomiarów reakcji i testy pozwolą na mierzenie i kontrolę postępów.

System Reax Lights w postaci satelit opcjonalnie dostępnych w wersji Pro 2, oferuje nieograniczone możliwości i tworzenia własnych scenariuszy ćwiczeń. Prowadzący może także z łatwością wybierać schemat i kolejność aktywujących się świateł kontrolując je w czasie rzeczywistym za pomocą specjalnej aplikacji na tablecie.

Neurofunctional training new 1 scaled 1Strefa funkcjonalna Reaxing

Stacja Infinity One jako kompleksowe rozwiązanie treningowe pozwala na wykorzystanie jej jako kompaktową i wszechstronną strefę ćwiczeń funkcjonalnych. Innowacyjne akcesoria treningowe Reaxing pobudzają układ nerwowy do dodatkowej pracy. Zwiększają ilość spalanych kalorii, poprawiają koordynację, kontrolę nerwowo-mięśniową i ułatwiają trening propriocepcji. Są to niezwykle istotne cechy z punktu widzenia profilaktyki kontuzji i powrotu do zdrowia po przebytych urazach. Trening funkcjonalny z Reaxing to skuteczny sposób na poprawę sprawności fizycznej i osiągnięcie lepszych efektów w krótszym czasie.

Konsola Infinity One pomoże Ci wybrać trening i pokieruje przez poszczególne ćwiczenia instruując jak poprawnie je wykonać i ile czasu im poświęcić.

Jak to działa ?


Stacja treningowa Reaxing Infinity One to nie tylko wiele możliwości i wykorzystania zaawansowanych form treningu. Projektanci zadbali także o aspekt użyteczności. Konstrukcję urządzenia i jego interfejs przygotowano w taki sposób aby obsługa i praca, zarówno z perspektywy ćwiczącego i trenera była możliwie najbardziej intuicyjna i przyjazna. 

Urządzenie wyposażono w konsolę na ruchomym stelażu która pozwala na obsługę stacji. Zależnie od używanej funkcji Infinity One możesz przenieść konsolę wyżej (moduł platformy i świateł) lub niżej (bieżnia). Dla ośrodków przygotowania motorycznego przygotowano dodatkową opcję zewnętrznego panelu kontrolnego aby trener mógł na bieżąco kontrolować pracę podopiecznego.

Intuicyjny interfejs to także wiele programów treningowych do wyboru. Urządzenie może zarówno pełnić funkcję trenera personalnego pomagając Ci w treningach i motywując do postępów jak i służyć za zaawansowane narzędzie w pracy ze sportowcami. 

Do dyspozycji masz nie tylko samo urządzenie, ale także przestrzeń wokół niego. Zależnie od tego jak ją zorganizujesz, uzyskasz idealne warunki do treningu ze sportowcami najróżniejszych dyscyplin.

[visual_portfolio id=”5639″]

 

Dwie dostępne wersje


Stacja treningowa One Infinity One dostępna jest w dwóch wersjach. Urządzenie Pro 1 powstało z myślą o klubach fitness. Posiada wbudowaną tablicę świateł kognitywnych Reax Lights do ćwiczeń reakcji. W połączeniu z intuicyjnym interfejsem użytkownika i przygotowanymi programami sprawdzi się idealnie jako interaktywna strefa do ćwiczeń indywidualnych – bez obecności trenera.

Pro 2 najlepiej wpasuje się w potrzeby zawodowych sportowców, ich trenerów oraz ośrodków rehabilitacji. Oferuje wiele możliwości modyfikacji i ulepszenia o dodatkowe elementy. Trener stojąc obok prowadzi ćwiczenia i może na bieżąco kontrolować działanie stacji za pomocą zewnętrznego panelu.

porownanie pro 1 v pro 2 scaled

Ze stacją One Infinity One możesz dowolnie zagospodarować przestrzeń. W zależności od ustawienia, w większym lub mniejszym stopniu rozbudujesz swoja strefę funkcjonalną korzystając z dostępnych ulepszeń.

infinity one strefa

Dodatkowe wyposażenie


Infinity One zostało zaprojektowane tak abyś miał możliwość modyfikacji stacji w zależności od Twoich potrzeb i dostępnego miejsca. Dzięki dziesiątkom dodatkowych elementów stworzenie strefy funkcjonalnej „uszytej na miarę” jest niewiarygodnie łatwe.

Bazą strefy w wersji Pro 1 jest tablica świetlna (jej druga strona, lub boki), a w przypadku Pro 2 specjalny stelaż, który oferuje najwięcej możliwości w zakresie modyfikacji. 

Do dyspozycji masz takie elementy jak drążki i poręcze do ćwiczeń w zwisie lub z wykorzystaniem taśm TRX. Dodatkowe drabinki wykorzystasz zarówno podczas zwykłych ćwiczeń jak i przy treningu ze światłami kognitywnymi Reax Lights.

Specjalnie dla celów rehabilitacji przygotowano poręcze bezpieczeństwa które pozwolą pacjentowi na ciągłą asekurację, a jeśli będzie potrzeba, nawet na podwieszenie go. Zdecydowanie jedną z ciekawszych opcji w Infinity One jest urządzenie do automatycznej dezynfekcji. Przygotowano je z myślą o klubach fitness w których codziennie przewijają się tysiące ćwiczących i obsługa może nie być w stanie nadążać z dezynfekcją sprzętu.

Dostępnych jest także wiele elementów do przechowywanie przyrządów treningowych Reaxing w obrębie stacji Infinity One. Dla osób które nie zdecydują się na ustawienie urządzenia w centrum pomieszczenia, przewidziano dodatkowy stelaż do montażu przy ścianie. Pozwoli on na zamocowanie większości akcesoriów Infinity One. Zyskasz więc dodatkowe miejsce do ćwiczeń i strefę funkcjonalną obok stacji Infinity zamiast z tyłu.

infinity one dodatki pro 1 front infinity one dodatki pro 1 back

infinity one dodatki pro 2 front infinity one dodatki pro 2 back

Najnowsze rozwiązanie treningowe jakim jest stacja Infinity One sprawdzi się zarówno w ośrodkach sportowych jak i w domowej siłowni. Na niewielkiej przestrzeni masz do dyspozycji zaawansowaną technologię i popularne formy treningu. Nie potrzebujesz już dziesiątek urządzeń które osobno będą zajmowały bardzo dużo miejsca. Wszystko czego możesz potrzebować w treningu otrzymujesz w kompaktowej i eleganckiej formie.

Zastanawiasz się czy Infinity One sprawdzi się u Ciebie? Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie które z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Wypełnij formularz kontaktowy lub Zadzwoń 515-051-731