Poznaj Fluikettle – rewolucyjne hantle do ćwiczeń

Hantle kettlebell to świetne akcesoria do treningu. Nie mamy co do tego wątpliwości i mamy nadzieję, że Ty także ich nie masz. Najbardziej zachwyca w nich prostota i mnogość możliwości. Wystarczy wziąć kettla w dłonie i pomysły na ćwiczenia same przychodzą do głowy. Nie bez powodu korzystają z nich trenerzy i sportowcy na całym świecie. Bez względu na dyscyplinę, kettlebell są doskonałym przyrządem pomagającym rozwinąć siłę i wytrzymałość.

Wydawało by się, że są idealne i nie można ich już w żaden sposób poprawić. Co prawda, wymyślano worki z piaskiem w takim samym kształcie czy osobne uchwyty dzięki którym można było przystosować do tej roli zwyczajne hantle. Wszystkie pomysły okazywały się jednak tylko chwilowym trendem którego funkcjonalność nie mogła się mierzyć z oryginałem.

I w końcu pojawił się Fluikettle

Dzięki wspólnym wysiłkom trenerów przygotowania motorycznego i specjalistów od treningu kontroli nerwowej opracowano nowy rodzaj hantla. Rozwiązanie które zachowuje wszystkie najlepsze właściwości kettlebell, a jednocześnie wprowadza do treningu powiew świeżości i rozwiązuje nieliczne, ale bolesne minusy staroświeckich odważników kulowych.

Fluikettle to miękkie kettlebell wykonane ze specjalnych, niezwykle wytrzymałych materiałów. To jedyne takie akcesoria do treningu siłowego częściowo wypełnione płynem. 

Dlaczego jest tak interesujący

Dzięki zastosowanym materiałom i płynnemu, ciągle ruchomemu wnętrzu, Fluikettle stwarza możliwości jakie nie były wcześniej dostępne ze zwykłym, żeliwnym kettlebell. Ćwiczenia z nim są równie intuicyjne, jednak wymagają od układu nerwowego i mięśni dużo większego wysiłku. Ciało nie dość, że musi poradzić sobie z ciężarem i pokonać jego opór, to na dodatek walczy by utrzymać go stabilnie.

Poruszające się wnętrze Fluikettle sprawia, że w ciągłym ruchu jest także jego środek ciężkości. Twój mózg musi na te zmiany reagować i aktywować dodatkowe włókna mięśniowe abyś nie utracił równowagi. To pozornie błahe utrudnienie jest podstawą zaawansowanego treningu opierającego się na dodatkowej stymulacji nerwowej. W efekcie poprawiasz koordynację, zyskujesz większą pewność ruchów i wzmacniasz stawy czyniąc je mniej podatnymi na kontuzje.

Twój mózg uczy się sprawniej i szybciej reagować na zmiany zachodzące w otoczeniu. To efekt który przynosi wiele korzyści zarówno podczas rywalizacji sportowej jak i w codziennym życiu gdy przypadkiem źle postawisz stopę. Sportowcy pracujący nad czasem reakcji mogą osiągać nie tylko przewagę nad rywalami, ale także uchronić się przed tragicznymi w skutkach kontuzjami.

Trenuj bezpiecznie i nie martw się o podłogę

Zwykłe, żeliwne kettlebell to popularne wyposażenie siłowni. Wykorzystywane są podczas treningu funkcjonalnego, zajęć typu cross i innych form zajęć grupowych. Często też wybierane są jako podstawowy element domowego zestawu do ćwiczeń.

Takie ich zastosowanie, ma jednak jedną zasadniczą wadę. Należy bardzo uważać podczas treningu ponieważ upadający kettlebell może wyrządzić spore szkody.

Dzięki temu, że Fluikettle jest miękki (nawet ten 24kg) i wypełniony płynem, świetnie amortyzuje energię podczas uderzenia. Nawet jeśli nie używasz gumowej podłogi, trenujesz w salonie czy na salce fitness. Oszczędzisz sobie niepotrzebnych remontów i problemów związanych z ewentualnymi roszczeniami klientów. 

Ogromną ulgę odczują także osoby regularnie wykonujące ćwiczenia polegające na zarzucaniu kettla na bark lub po prostu go wyciskające. Po treningu z kettlem Reaxing nie będziesz miał  siniaków i obolałych od uderzeń przedramion.

Wytrzymałość ponad wszystko

Wbrew temu co mogło by się wydawać, żeliwo czy wkłady bitumiczne z których wykonywane są kettlebell, nie są najbardziej wytrzymałym materiałem. Oczywiście, wszystko sprowadza się do sposobu użytkowania, ale jeśli ze sprzętu korzysta wiele osób to nie ma szans aby tego dopilnować. Wielokrotnie zrzucane na ziemie hantle mają prawo pękać. Dlatego też jeśli zależy Ci na ograniczaniu kosztów i na sprzęcie który wytrzyma długie lata – Fluikettle jest odpowiednim wyborem.

Dla kogo jest Reax Fluikettle

Ze względu na swoje właściwości Fluikettle to sprzęt który jest wprost stworzony do wykorzystania strefach funkcjonalnych w klubach fitness i na siłowniach. Oszczędzi przykrych kosztów związanych z remontami posadzki i wprowadzi powiew świeżości do starych jak świat ćwiczeń.

Fluikettlem powinny zainteresować się także osoby szukające sprzętu do treningu siłowego w domu i trenerzy personalni pracujący u swoich klientów. Nic nie zastąpi bezpieczeństwa, a ćwiczenia z wykorzystaniem obciążenia zawsze niosą ze sobą ryzyko. Świetnym ukłonem trenera w stronę jego klientów jest korzystanie ze sprzętu nie tylko skutecznego, ale i bezpiecznego. To z pewnością jedna z tych decyzji, które szybko się zwracają.

Powiązane artykuły