Muscle Intelligence – technologia Compex

Technologia Muscle Intelligence to szereg innowacyjnych funkcji jakie oferują użytkownikowi elektrostymulatory Compex. Pozwalają na dostosowanie parametrów idealnie do fizjologii mięśni poddawanych zabiegowi elektrostymulacji. 

Efektem tego jest najwyższy komfort i efektywność jakiej nie sposób osiągnąć korzystając z innych urządzeń. To między innymi dzięki Muscle Intelligence, urządzenia Compex zawdzięczają opinie o wyjątkowo prostej i intuicyjnej obsłudze i wysokiej skuteczności.

MI-Scan – doskonałe dostosowanie parametrów elektrostymulacji

Na chwilę przed rozpoczęciem sesji elektrostymulacji, urządzenie wyposażone w tą funkcję, emituje testowe impulsy elektryczne i bada pobudliwość mięśni. Pozwala to na ustawienie idealnych parametrów aby działanie było jednocześnie skuteczne i bezpieczne dla użytkownika.

Pobudliwość mięśni zależy od wielu czynników które nie sposób zweryfikować „na oko”. Reakcja na impulsy będzie różniła się chociażby w zależności od stopnia zmęczenia mięśnia, jego nawodnienia, stanu układu nerwowego, a w końcu od indywidualnej tolerancji użytkownika.

MI-Tens – bezpieczeństwo i komfort elektrostymulacji przeciwbólowej

Prądy TENS to jeden z najpopularniejszych zabiegów o działaniu przeciwbólowym. Szeroko stosowane w rehabilitacji ze względu na swoją skuteczność i brak negatywnych odczuć w trakcie sesji.

Brak nieprzyjemnych odczuć jest bezpośrednio powiązany z właściwościami stosowanego prądu. Nie wywołuje on zauważalnego skurczu, a jedynie delikatne drżenie pobudzanych mięśni.

Elektrostymulacja prądami przeciwbólowymi TENS wymaga stopniowego zwiększania intensywności prądu ze względu na wysoką zdolność tkanek do adaptacji. Jest to moment gdy zbyt gwałtowne wzmocnienie impulsów, może poskutkować niechcianym skurczem mięśnia i wywołać. 

Technologia MI-Tens odpowiada za przeprowadzenie krótkiej fazy testowej za każdym razem gdy zwiększysz intensywność stymulacji. Jeśli urządzenie wyczuje, że mięśnie dążą do skurczu, automatycznie obniży siłę zabiegu.

MI-Range i MI-Autorange – idealne dobranie intensywności treningu

Funkcja MI-Range pozwala użytkownikowi na wybór idealnej intensywności stymulacji w zależności od wybranego programu. Funkcja MI-Autorange natomiast sprawia, że elektrostymulator sam zwiększa intensywność do momentu uzyskania odpowiedniej reakcji ze strony mięśnia.

Na samym początku wybranego programu, urządzenie prosi użytkownika (w przypadku MI-Autorange robi to automatycznie) o zwiększenie intensywności działania. W trakcie jej wzrostu, aparat analizuje zachowanie mięśni na impulsy do momentu gdy uzna, że osiągnięto odpowiednią reakcję.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby nawet w trakcie zabiegu, przejść na sterowanie ręczne i przejąć kontrolę.

Mi-Action – inteligentny trening z elektrostymulacją

Funkcja MI-Action daje elektrostymulatorom Compex możliwość rozpoznania kiedy użytkownik zainicjuje skurcz mięśni. Wystarczy, że delikatnie napniesz podłączony mięsień, a urządzenie rozpocznie fazę impulsów podtrzymujących i wzmacniających skurcz. 

Stwarza to świetne możliwości do wykorzystania podczas treningu oporowego i wzmacniania mięśni osłabionych np. w wyniki unieruchomienia kończyny. Do prawidłowego działania funkcja wymaga aby w fazie odpoczynku mięsień wrócił do pozycji spoczynkowej i maksymalnie się rozluźnił. Jeśli warunek ten nie jest spełniony, urządzenie zacznie emitować sygnał dźwiękowy i będzie czekało na rozluźnienie.

Dodatkowo funkcja Mi-Action kontroluje czy zbyt długo mięsień nie pozostaje bierny. W takiej sytuacji automatycznie zatrzyma program bez względu na którym etapie treningu byłeś.


Powiązane artykuły