jaki elektrostymulator wybrac

Jaki elektrostymulator wybrać?

Elektrostymulacja zastępująca standardowe zabiegi fizjoterapeutyczne to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w leczeniu różnego typu schorzeń, jak i w celu poprawy wydajności organizmu. Postęp technologiczny spowodował to, że dużą część skomplikowanych i specjalistycznych masaży fizjoterapeutycznych jesteśmy wstanie wykonać w zaciszu domowym.

Szerokie zastosowanie elektrostymulatorów Compex pomoże również w  rehabilitacji, relaksacji, odnowie, regeneracji, poprawianiu krążenia, usuwaniu dolegliwości bólowych, ma także szerokie zastosowanie w treningu sportowym w odniesieniu do poprawy siły i kondycji.

Co wyróżnia Elektrostymulatory Compex

Elektrostymulatory Compex zostały zaprojektowane z myślą o części z wymienionych wyżej zastosowań, a mianowicie – sporcie (trening, dyscypliny sportowe, ćwiczenia siłowe), odnowie i masażach (regeneracja), łagodzeniu bólu ( dolegliwości bólowe, nerwobóle), rehabilitacji (powrót do pełnych czynności ruchowych) oraz kształtowaniu sylwetki (fitness, wsparcia redukcji tkanki tłuszczowej).

Urządzenia w swej 30 letniej historii zaowocowały dwoma liniami produktów dostosowanych do potrzeb sportowców, ale i osób dbających o zdrowie i swoją fizyczność – linia Sport oraz FIT. Urządzenia Compex są zakwalifikowane jako urządzenia medyczne i programy w jakie je wyposażono mają na celu pracę z mięśniami naszego ciała oraz receptorami bólowymi. 

https://sklepfitcast.pl/product-pol-11-Compex-SP-8-0.html

Zastosowanie sprzętu do elektrostymulacji i bezpieczeństwo

Swoje zastosowanie elektrostymulatory Compex znajdują  m.in. w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji czy klubach sportowych. Takie rozwiązanie jest nie tylko korzystne dla zdrowia, ale i komfortowe dla pacjenta. Urządzenie posiada niewielkie rozmiary i można łatwo je przenosić, a sama jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Jednak przed wyborem odpowiedniego sprzętu do elektrostymulacji, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które pozwolą na dobranie najkorzystniejszego rozwiązania.

Elektrostymulacja w urządzeniach Compex jest w pełni bezpieczna oprócz kilku wyjątków (rozrusznik serca, padaczka) nie ma medycznych przeciwwskazań do jej stosowania. Polega na stymulowaniu włókien nerwowych za pomocą przyklejanych na suche ciało elektrod, które przekazują impulsy elektryczne wytwarzane przez stymulatory. Urządzenie daje możliwość automatycznego dostosowania impulsów, ale pozwala także na ręczne wprowadzanie poprawek jeśli uznasz, że chcesz podnieść intensywność.

Rodzaje stymulacji elektrycznej

W odróżnieniu od dyskontowych urządzeń, profesjonalne elektrostymulatory Compex oferują wiele funkcji i rodzajów prądu. W przypadku walki z bólem wykorzystuje się elektrostymulator TENS. Jego działanie wpływa na nerwy czuciowe, niejako „zagłuszając” sygnały o bólu płynące do mózgu. Jest to jednak na tyle skuteczna forma rehabilitacji, że niemal każdy kto kiedyś korzystał z zabiegów elektroterapii w gabinetach fizjoterapeutycznych – korzystał z prądu TENS.

Elektrostymulator TENS wykorzystywany jest przy niektórych zabiegach i kuracjach przeprowadzanych w szpitalach, ale można go stosować w zaciszu domowym. Jeśli poszukujemy elektrostymulatora mięśni, który oddziałuje na tkanki głębokie, warto zastosować urządzenie działające w typie IFS. Jego praca również opiera się na walce z bólem, a jednocześnie łagodzi obrzęk i stan zapalny. 

Rozwiązaniem, które wspomaga procesy mięśniowe oraz zapobiega takim kłopotom jak ich osłabienie bądź zanik jest elektrostymulator EMS. To najdokładniejsza funkcja spośród dotychczas wymienionych. Charakteryzuje się działaniem pobudzającym mięśnie oraz oddziaływaniem na nerwy motoryczne. Elektrostymulator EMS jest nieocenioną pomocą przy poważniejszych schorzeniach, gdzie tradycyjna rehabilitacja nie daje zadowalających efektów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu chory może w szybkim czasie dojść do siebie i uzyskać poprawę swojego stanu zdrowia. Różne rodzaje stymulacji elektronicznej pozwalają na dopasowanie najlepszego sposobu do określonych dolegliwości. To z kolei przekłada się na wyższy komfort leczenia i szanse na szybkie uzyskanie pozytywnych wyników. 
https://sklepfitcast.pl/pol_m_Elektro-stymulatory-153.html

Wybieramy elektrostymulator

Decyzja o zakupie elektrostymulatora może być spowodowana wieloma powodami. Dla niektórych będzie to wspaniały sposób na walkę z dolegliwościami bólowymi, innym za to urządzenie EMS pomoże wymodelować wymarzoną sylwetkę. Niezależnie jednak od powodu, wybierając elektrostymulatory nie powinniśmy kierować się wyłącznie ich ceną czy wyglądem. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą nie tylko wyżej wymienionymi cechami.

Chcąc mieć pewność, że dobrze inwestujemy pieniądze, przed zakupem elektrostymulatora warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Wśród nich najważniejsze będą:

  • Wygoda obsługi urządzenia – do wyboru mamy elektrostymulatory przewodowe i wireless. Bez wątpienia urządzenie elektrostymulujące działające w technologii bezprzewodowej gwarantują najwyższy poziom komfortu. Mobilność urządzenia docenią również wszystkie osoby aktywnie wykorzystujące elektrostymulację podczas ćwiczeń, zarówno outdoorowych, jak i w sali czy domu.
  • Ilość kanałów – standardowo elektrostymulatory pracują w 4 kanałach. Wyjątkiem jest elektrostymulator Compex Fit 5.0, który pracuje w 2 kanałach, z możliwością upgrade’u do 4 kanałów. Bezprzewodowy elektrostymulator dwukanałowy może być jednak doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy nie dysponują dużym budżetem, ale bezprzewodowość jest dla nich istotną cechą.
  • Technologia Mi-Scan – wyposażone w tę wyjątkową technologię elektrostymulatory potrafią poprzez badanie określonej grupy mięśni dopasować swoją pracę do ich fizjologii i pobudliwości. Pozwala to zachować wysoki komfort i bezpieczeństwo, a także dokładność każdego treningu.
  • Ilość programów stymulacji – w zależności od rodzaju, elektrostymulatory posiadają różne kategorie oraz ilości programów. Tutaj powinieneś zwrócić największą uwagę. Zastanów się jakich funkcji potrzebujesz najbardziej, w jakim celu chciałbyś stosować elektrostymulację i sprawdź jakie możliwości oferują poszczególne urządzenia.

Podejmij dobrą decyzję

Decydując się na zakup elektrostymulatora należy wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na kilka lat. Dlatego też nie warto oszczędzać na tego rodzaju sprzęcie. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innego rodzaju sprzętu medycznego, im droższy elektrostymulator, tym więcej funkcji oraz udogodnień dla użytkownika posiada. 

Warto więc przemyśleć zakup większej partii elektrod razem z elektrostymulatorem. Dostępne elektrostymulatory umożliwiają Ci dopasowanie natężenia – nawet jeśli korzystasz z pełni automatycznych programów – zawsze masz możliwość zmniejszenia lub zwiększenia intensywności zabiegu.

Warto jednak pamiętać o tym, aby pierwsze sesje przeprowadzać na niskim nasileniu impulsów i z czasem zwiększać siłę impulsów. Powinniśmy w ten sposób przyzwyczaić ciało do wywoływanych stymulacją skurczów. Zdobywająca coraz większą popularność elektrostymulacja jest od lat szeroko wykorzystywaną metodą leczenia bólu, a także wspomagania modelowania sylwetki.

Prawidłowe stosowanie elektrostymulacji pozwala uzyskać bardzo dobre wyniki, porównywalne z zabiegami wykonywanymi przez specjalistów. Nowoczesne stymulatory Compex umożliwiają stosowanie indywidualnej terapii lub ćwiczeń w zaciszu domowym z precyzyjnie dobranym obciążeniem.

Powiązane artykuły