fbpx

Idealny elektrostymulator dla fizjoterapeuty

Jeszcze nigdy technologia nie stanęła przed takimi wyzwaniami jakie przyniosły nam ostatnie 3 lata. Fizjoterapeuci bardziej niż kiedykolwiek muszą być gotowi na prowadzenie terapii w różnych miejscach, co wiąże się naturalnie z problemem wyposażenia i sprzętu z jakiego korzystają na co dzień w gabinetach i placówkach medycznych.

Wbrew pozorom i ogólnemu trendowi minimalizmu, sprzętu niestety ciągle przybywa – ciągle powstające nowe, interesujące metody terapii i stałe zdobywanie nowych umiejętności pracy z pacjentem są w tym zawodzie niezbędne.

Czy jest jednak możliwe, by przy pomocy jednego, niewielkiego urządzenia zapewnić swoim pacjentom różnego rodzaju terapię? Compex pokazuje, że jak najbardziej i w tym tekście dowiesz się dlaczego!

Nowoczesna elektrostymulacja

Nawet jeśli nie posiadasz własnego gabinetu czy odwiedzasz pacjentów u nich w domu to wcale nie musisz rezygnować z korzyści jakie może Tobie i Twoim pacjentom przynieść elektrostymulacja. Dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom szwajcarskiej marki Compex bez najmniejszego problemu wprowadzisz nową jakość do swojej oferty i podkreślisz profesjonalizm swoich usług.

Sprzęt do elektrostymulacji wcale nie musi być duży, ciężki i skomplikowany w obsłudze. To doskonała wiadomość ponieważ na rynku znajdziemy dziesiątki jeśli nie setki rodzajów elektrostymulatorów. Ciężko jednak znaleźć urządzenie, które lepiej niż Compex pozwala wykorzystać swój potencjał w pracy z pacjentami. Wszystko przez własną, opatentowaną technologię i wiele lat pracy nad rozwojem produktu, które pozwoliły stworzyć urządzenia, które dzisiaj są już znane wśród sportowców i terapeutów na całym świecie.

Elektrostymulacja mięśni to niezwykle skuteczna, a przy tym, co równie ważne – wszechstronna metoda uśmierzania bólu czy rozbudowy mięśni. To doskonała metoda przeciwdziałania atrofii u pacjentów o ograniczonej sprawności co w wielu przypadkach ma bardzo duże znaczenie dla szybkiego powrotu do formy i sprawności np. po zabiegach operacyjnych. Dzięki zastosowaniu impulsów elektrycznych pozwala ona wpłynąć nawet na te partie, które wymagają szczególnie zaawansowanej rozgrzewki lub których wzmacnianie jest niemal niemożliwe standardowymi metodami. Tak precyzyjne działanie bardzo przyśpiesza proces rehabilitacji.

Nowoczesny arsenał fizjoterapeuty

Pierwszym co przykuwa uwagę w elektrostymulatorach Compex jest ich niewielki rozmiar. W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu może się on zmieścić w podręcznej torbie lub kieszeni bluzy. Jest to z pewnością wielkie udogodnienie dla fizjoterapeutów, którzy nie raz są bardzo przeładowani różnym innym sprzętem.

(Prawie) nieograniczone możliwości

Jednak w małym rozmiarze kryją się wielkie możliwości. W modelu Compex SP 8.0 (tak jest, koniecznie zapamiętajcie tę nazwę!) znajdziesz aż 40 programów elektrostymulacji – każdy program to wstępnie ustawione parametry stymulacji, które umożliwiają osiągnięcie konkretnego efektu np. zwiększenia siły mięśniowej, pobudzenia hipertrofii czy poprawie ukrwienia wybranych mięśni.

Elektrostymulator Compex SP 8.0

Fizjoterapeuta wybiera jedynie program w oparciu o efekt, który chce uzyskać, aplikuje elektrody i to wszystko! Elektrostymulator Compex SP 8.0 może samodzielnie dostosować wszystkie parametry do pacjenta i na bieżąco kontrolować przebieg zabiegu dokonując korekty np. w intensywności impulsów.

Dzięki takiej wszechstronności w działaniu, możliwe staje maksymalne spersonalizowanie terapii. I to wszystko bez konieczności samodzielnego analizowania reakcji pacjenta na zabieg – SP 8.0 zrobi to za Ciebie.

Pozwoli Ci to oszczędzić mnóstwo czasu dzięki czemu skupisz się na pozostałych zadaniach i zapewnisz swoim pacjentom jeszcze lepsze rezultaty terapii. A przecież to o to w tym wszystkim chodzi!

Technologia Compex

Najważniejsze spośród tego co odróżnia model Compex SP 8.0 od urządzeń innych marek, to zastosowanie autorskiej i opatentowanej przez COMPEX Technologii Inteligencji Mięśniowej (Muscle Inteligence). Zaprojektowana by zwiększyć komfort, zapewnić bezdyskusyjne bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność elektrostymulacji – coś co Twoi pacjenci z pewnością docenią!

To właśnie ta technologia umożliwia dokonywanie pomiarów i reagowanie na zachodzące w mięśniach zmiany. Stanowi niejako mózg elektrostymulatora pozwalający na automatyczne podejmowanie decyzji i zmiany parametrów tak by zapewnić najlepsze możliwe wrażenia i efekty płynące z terapii.

Sprawdź pełną ofertę elektrostymulatorów Compex

Zobacz wszystkie urządzenia do stymulacji mięśni i wybierz takie, które najlepiej dopasuje się do Twojego stylu pracy. Jeśli masz wątpliwości lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszelkie możliwości, a jeśli będzie taka potrzeba – przyjedziemy byś mógł zobaczyć i przetestować urządzenie osobiście!

Przeczytaj również

Technologia elektrostymulatorów Compex

Urządzenia do elektrostymulacji marki Compex dysponują dużo bardziej zaawansowaną technologią, niż wielu z nas jest sobie w stanie wyobrazić. Lata […]