fbpx

Elektrostymulacja, a spalanie tłuszczu

Szukając najszybszego sposobu by spalić tłuszcz i poprawić sylwetkę można zmarnować mnóstwo czasu. Dowiedz się jak pomoże Ci w tym profesjonalna elektrostymulacja mięśni brzucha.

Elektrostymulator mięśni to zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala na dostarczanie do mięśni impulsów elektrycznych o niskiej częstotliwości i niskim natężeniu, pobudzając w bezpieczny i nieszkodliwy dla zdrowia sposób nasze mięśnie do skurczów.

Elektrostymulacja działa na podobnej zasadzie, co nasz organizm, który przesyła z mózgu informacje o potrzebie skurczu mięśni. Natomiast dzięki tym skurczom jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Skurcze wywołane elektrostymulacją imitują naturalną aktywność, dlatego osoby korzystające z tego rodzaju zabiegów nie muszą wykonywać przy tym żadnych ćwiczeń ani ruchów.

Chcąc cieszyć się piękną sylwetką i dobrym zdrowiem, musimy poddać się określonym praktykom wspomagającym spalanie tłuszczu. Tkanka tłuszczowa to naturalny element naszego organizmu, który stanowi rodzaj rezerwy energetycznej oraz warstwę ochronną. Jednak tkanka tłuszczowa w nadmiarze staje się nieestetyczna, a w dodatku może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób i schorzeń.

Efektywne spalanie tłuszczu może przynieść odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, a także elektrostymulacja mięśni. Opinie specjalistów oraz praktyków tego rodzaju zabiegu jednoznacznie określają, że elektrostymulacja przynosi efekty widoczne szczególnie w połączeniu z treningiem.

Elektrostymulator mięśni dla efektywnego spalania tłuszczu

Osoby, które chcą spalić tłuszcz, powinny być świadome tego, że elektrostymulacja nie działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Impulsy elektryczne oddziałują na mięśnie, które w im większej ilości pobudzone są do pracy, tym więcej potrzebują energii – organizm może zacząć pobierać tę energię właśnie z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Dodatkowo w efekcie rozbudowy tkanki mięśniowej w wyniku elektrostymulacji nasz organizm zminimalizuje przyrost tkanki tłuszczowej.

Czy sama elektrostymulacja wystarczy do spalania tłuszczu?

Warto pamiętać, że elektrostymulacja powinna stanowić wyłącznie jeden z elementów skutecznego spalania tkanki tłuszczowej. Sama elektrostymulacja może nie wystarczyć – najlepiej połączyć ją z dobrze rozpisanym treningiem oraz odpowiednią dietą. Chociaż elektrostymulacja nie rozwiąże problemu nadwagi, to z pewnością przyczyni się do znacznej poprawy sylwetki – ta stanie się widocznie bardziej wyrzeźbiona, a mięśnie rozbudowane.

Szczególnie aktywność fizyczna jest ważna w tej kwestii, ponieważ elektrostymulacja oddziałuje wyłącznie na tkankę mięśniową, natomiast stawy, a więc także wiązadła i ścięgna pozostają wówczas w spoczynku. Nie jest to korzystne rozwiązanie, gdyż te elementy również potrzebują aktywności, abyśmy mogli pozostać w dobrej kondycji.

Ponadto tradycyjny trening wspomaga pracę serca oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia niektórych schorzeń. Dlatego w sytuacji, kiedy ma się możliwość wykonywania ćwiczeń fizycznych, elektrostymulację warto potraktować jako dodatek do treningu, a nie jego substytut.

Elektrostymulator mięśni brzucha

Często narzekamy na tkankę tłuszczową skoncentrowaną na brzuchu – szczególnie latem chcemy zatroszczyć się o atrakcyjny, płaski brzuch. Zdarza się, że przypominamy sobie o dbaniu o linię stosunkowo niedługo przed okresem wakacyjnym. Na szczęście na pomoc przychodzi elektrostymulator mięśni brzucha – urządzenie to stanowi świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby przyspieszyć proces rzeźbienia idealnej sylwetki.

Pas na brzuch do spalania tłuszczu pozwala na kompleksową elektrostymulację brzucha, co pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, a także przyczynia się do ujędrnienia i ogólnej poprawy kondycji skóry brzucha. Dlatego pas stymulujący mięśnie brzucha jest szczególnie polecany kobietom, które chciałyby odzyskać formę po ciąży. Wygodny, świetnie dopasowujący się do ciała pozwoli na komfortową poprawę sylwetki. Podobnie skuteczne będą specjalne elektrody, umieszczane w newralgicznych punktach ciała.

Zwiotczałe mięśnie i nieestetyczna skóra brzucha mogą odejść w niepamięć dzięki zastosowaniu tego niezawodnego urządzenia na brzuch. Warto pamiętać, że tkanka tłuszczowa umiejscowiona na brzuchu jest jednym z najłatwiejszych miejsc na ciele do spalania tłuszczu. Znacznie trudniej będzie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na udach bądź pośladkach, jednak dzięki rozbudowie tkanki mięśniowej poprzez elektrostymulację wciąż można w łatwy sposób uzyskać zadowalające efekty w tych obszarach ciała.

Ponadto do pozostałych korzyści, jakie wynikają z używania urządzenia do spalania tkanki tłuszczowej na brzuchu, należeć będą chociażby przyspieszenie funkcjonowania metabolizmu bądź pobudzenie krążenia limfatycznego. W dodatku nasz organizm będzie lepiej dotleniony, co ułatwi spalanie tłuszczu w ciele, natomiast widoczny cellulit stanie się zauważalnie wygładzony. Odkrywaj liczne korzystne właściwości płynące ze stosowania elektrostymulacji!

Ile powinna trwać elektrostymulacja?

Chcąc skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu, powinniśmy korzystać z elektrostymulacji w odpowiedni sposób. Przede wszystkim sesja elektrostymulacji powinna trwać minimum dwadzieścia minut. To po tym czasie organizm zaczyna korzystać z zasobów zgromadzonych w tkance tłuszczowej, której chcemy się pozbyć.

Dodatkowo wysiłek nie powinien być ani zbyt intensywny, ani nie zbyt łagodny. Ma to związek z dostarczaniem odpowiedniej ilości tlenu, potrzebnej do spalania tłuszczu, zamiast innych źródeł energii w organizmie. Tylko połączenie dostosowanego czasu oraz intensywności zabiegu pozwoli na uzyskanie pożądanych efektów elektrostymulacji.

Dodatkowe zastosowanie elektrostymulacji mięśni

Ponadto taki stymulator mięśni wykorzystywany jest w różnych sytuacjach, nie tylko przy spalaniu tłuszczu. Jednym z zastosowań tego urządzenia jest jego wykorzystanie na polu medycznym. Elektrostymulator mięśni okazuje się niezwykle pomocny przy rehabilitacji osób, które nie są w stanie samodzielnie wykonywać ćwiczeń fizycznych z uwagi np. na atrofię mięśniową lub doznane urazy wymagające rekonwalescencji – w okresie unieruchomienia można wciąż dbać o dobrą formę.

Pozostające w spoczynku mięśnie potrzebują pobudzenia, które spowolni proces zanikania włókien mięśniowych. W dodatku wykorzystując elektrostymulację, można zniwelować dokuczliwe bóle mięśniowe.

Elektrostymulator mięśni odpowiedni niemal dla każdego

Jak widać, elektrostymulacja mięśni może się przydać niemal każdemu: chorym, którzy wymagają rehabilitacji, kontuzjowanym, sportowcom, kobietom po przebytej ciąży, ale także osobom chcącym zwyczajnie zadbać o swoją sylwetkę. Niezależnie od wieku, płci oraz kondycji – z elektrostymulacji może skorzystać niemal każdy. Jednak przy korzystaniu ze spalaczy tłuszczu opinie lekarzy są niezwykle ważne, dlatego jeżeli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu elektrostymulacji, lepiej zasięgnij porady specjalisty – czy to lekarza, czy fizjoterapeuty.

Do najczęstszych przeciwwskazań użytkowania elektrostymulatorów należeć będą: ciąża, karmienie piersią, wstawiony rozrusznik serca lub metalowe implanty, choroby serca lub układu nerwowego, stany zapalne, zmiany nowotworowe, nadciśnienie czy gorączka. Jeżeli jednak powyższe przypadki Cię nie dotyczą, śmiało możesz korzystać z pozytywnych właściwości elektrostymulacji mięśniowej.

Elektrostymulacja mięśni – widoczne efekty

Elektrostymulacja mięśni przynosi efekty widoczne gołym okiem. Pamiętajmy jednak, że sama elektrostymulacja nie wystarczy – stanowi ona wyłącznie środek wspomagający w dbaniu o swój organizm. Wykonywanie tego rodzaju zabiegów jednocześnie z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną pozwoli Ci spalić tkankę tłuszczową w mgnieniu oka. Utrzymując prawidłowy bilans kaloryczny oraz dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, unikniesz niechcianego spalenia mięśni.

W sytuacji, kiedy organizm jest narażony na niedobory energetyczne, może zacząć uzupełniać braki również z tkanki mięśniowej. Dlatego przy kompleksowym dbaniu o siebie elektrostymulacja da najlepsze efekty. Spalanie tłuszczu brzucha czy pobudzanie mięśni – nasze zaawansowane technologicznie i bezpieczne w użytkowaniu elektrostymulatory pomogą Ci w tych zadaniach. Ważne jest jednak, żeby urządzenia te stosować systematycznie. Najlepsze efekty będą widoczne na brzuchu przy przeprowadzeniu serii zabiegów codziennie lub co drugi dzień.

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane do zapoznania się z szeroką ofertą tego niezawodnego sprzętu, dostępną na naszej stronie – z pewnością każdy znajdzie urządzenie dopasowane do swoich potrzeb. Produkty najwyższej jakości, prosto od renomowanych producentów i sprawdzonych marek, czekają na złożenie zamówienia. Elektrostymulatory mogą stać się uzupełnieniem wyposażenia siłowni, sali fitness lub rehabilitacyjnej, a nawet mogą posłużyć Ci we własnym domu. Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu Fitcast. Ciesz się piękną sylwetką i świetną formą!

Powiązane artykuły