Jak wykorzystać elektrostymulację w rehabilitacji i fizjoterapii w pracy z klientem?

8 maja 2021| Fitcast

Elektrostymulacja to nieinwazyjna i niefarmakologiczna terapia z której od wielu lat korzystają fizjoterapeuci i pacjenci. Sprawdź jak możesz wykorzystać ją w swojej pracy

Szkolenie COMPEX Intermediate Trainer Course

6 kwietnia 2021| Fitcast

Pierwsza tegoroczna edycja szkolenia COMPEX Academy rusza już w kwietniu! Dowiedz się jak wygląda szkolenie i jak możesz się na niego zapisać.

Powrót do treningów po przerwie – jak szybko wrócić do formy?

29 marca 2021| Fitcast

To czy wrócisz do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie bez ćwiczeń zależy wyłącznie od Ciebie. Prezentujemy garść przydatnych informacji i porad, dzięki którym będziesz miał większą szansę powodzenia.

Bezpieczna elektrostymulacja – przeciwwskazania i wskazania

22 marca 2021| Fitcast

Zastanawiasz się czy elektrostymulacja jest bezpieczna? Z tego tekstu dowiesz się dlaczego tak jest, ale na jakie przeciwwskazania należy zwrócić uwagę. Przedstawimy także najczęstsze wskazania do stosowania elektrostymulacji.

Czym jest Airbike? Jak wygląda trening na rowerze powietrznym?

18 marca 2021| Fitcast

Rosnąca popularność Crossfitu sprawiła, że niektóre, dotąd niszowe, rozwiązania zaczęły cieszyć się sporym zainteresowaniem także w branży fitness. Rowery powietrzne są tego idealnym przykładem. Początkowo uznawane wyłącznie za sprzęt dla zawodowych sportowców, teraz coraz częściej pojawiają się także w domach, wypierając popularne rowerki stacjonarne.

ćwiczenia oddechowe na płuca

Ćwiczenia oddechowe, czyli jak zadbać o płuca

26 lutego 2021| Fitcast

Słyszałeś kiedyś o ćwiczeniach oddechowych? Większość z nas kojarzy je wyłącznie z rehabilitacją i pobytem w szpitalu, a już na pewno nie wykonuje ich samodzielnie w domu. To wielka strata dla zdrowia i samopoczucia – dowiedz się dlaczego.

jak cwiczyc ze spirometrem

Jak ćwiczyć ze spirometrem

25 lutego 2021| Fitcast

Niewielki przyrząd do ćwiczeń oddechowych jakim jest spirometr to skuteczny i relatywnie tani sposób na wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za oddychanie. Dzięki niemu każdy z nas może w prosty sposób usprawnić pracę płuc i zyskać szereg korzyści zdrowotnych.

Popraw swoje WODy razem z Compex

28 stycznia 2021| Fitcast

Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym sportowcem czy entuzjastą, CrossFit nie jest przeznaczony dla osób o słabym sercu. Intensywność to nazwa gry, a celem jest przekraczanie granic, do tej pory niemożliwych do pokonania. Dzięki odpowiedniej motywacji i regularnym treningom Crossfit, będziesz zaskoczony do czego jest zdolne Twoje ciało.

Jaki wałek do masażu kupić? Jaki roller wybrać?

5 stycznia 2021| Fitcast

Zdecydowałeś, że trzeba w końcu zrobić coś z tymi wiecznie napiętymi, sztywnymi mięśniami i zaczniesz się rolować. Zastanawiasz się jednak co wybrać, wałek, a może piłkę, twardy czy miękki? W tym tekście dowiesz się wszystkiego co pozwoli Ci podjąć dobrą decyzję!

Rolowanie mięśni – co daje i jak to robić

30 grudnia 2020| Fitcast

Trudno znaleźć osobę która nie wie czym jest rolowanie, albo przynajmniej nie widziałaby piankowego wałka do masażu w sklepie. Choć jest to stosunkowo nowy zwyczaj to bardzo szybko zawładnął światem sportu i zdrowego stylu życia. Dzisiaj przez wielu trenerów i sportowców rolowanie traktowane jest jako nieodłączny element treningu. Dowiedz się więcej na czym to polega i jak rolować się prawidłowo.

strefa treningu oddechowego

Który trenażer POWERbreathe wybrać?

22 grudnia 2020| Fitcast

Trening oddechowy działa dokładnie tak samo u każdego z nas. Wzmacnia mięśnie wdechowe, podnosi wydolność fizyczną i ułatwia powrót do formy po kontuzji i chorobie. Można to jednak osiągnąć dzięki różnym urządzeniom POWERbreathe. Zobacz jakie będzie najlepsze dla Ciebie!

rehabilitacja oddechowa spirometr

Znaczenie treningu oddechowego w rehabilitacji

2 grudnia 2020| Fitcast

Rehabilitacja oddechowa przeżywa właśnie swój renesans. Poszukiwane są skuteczne i jednocześnie bezpieczne metody przeciwdziałania skutkom choroby. Dowiedz się dlaczego ćwiczenia oddechowe wykorzystywane są powszechnie podczas hospitalizacji i czy są w stanie pomóc pacjentom zmagającym się nie tylko z COVID-19.