Jaki wałek do masażu kupić? Jaki roller wybrać?

5 stycznia 2021| Fitcast

Zdecydowałeś, że trzeba w końcu zrobić coś z tymi wiecznie napiętymi, sztywnymi mięśniami i zaczniesz się rolować. Zastanawiasz się jednak co wybrać, wałek, a może piłkę, twardy czy miękki? W tym tekście dowiesz się wszystkiego co pozwoli Ci podjąć dobrą decyzję!

Rolowanie mięśni – co daje i jak to robić

30 grudnia 2020| Fitcast

Trudno znaleźć osobę która nie wie czym jest rolowanie, albo przynajmniej nie widziałaby piankowego wałka do masażu w sklepie. Choć jest to stosunkowo nowy zwyczaj to bardzo szybko zawładnął światem sportu i zdrowego stylu życia. Dzisiaj przez wielu trenerów i sportowców rolowanie traktowane jest jako nieodłączny element treningu. Dowiedz się więcej na czym to polega i jak rolować się prawidłowo.

strefa treningu oddechowego

Który trenażer POWERbreathe wybrać?

22 grudnia 2020| Fitcast

Trening oddechowy działa dokładnie tak samo u każdego z nas. Wzmacnia mięśnie wdechowe, podnosi wydolność fizyczną i ułatwia powrót do formy po kontuzji i chorobie. Można to jednak osiągnąć dzięki różnym urządzeniom POWERbreathe. Zobacz jakie będzie najlepsze dla Ciebie!

rehabilitacja oddechowa spirometr

Znaczenie treningu oddechowego w rehabilitacji

2 grudnia 2020| Fitcast

Rehabilitacja oddechowa przeżywa właśnie swój renesans. Poszukiwane są skuteczne i jednocześnie bezpieczne metody przeciwdziałania skutkom choroby. Dowiedz się dlaczego ćwiczenia oddechowe wykorzystywane są powszechnie podczas hospitalizacji i czy są w stanie pomóc pacjentom zmagającym się nie tylko z COVID-19.

Compex – często zadawane pytania

25 listopada 2020| Fitcast

Elektrostymulacja to niesamowicie skuteczne narzędzie podnoszące możliwości naszego ciała oraz pomagające radzić sobie z np. dolegliwości bólowymi. Korzyści jest tak wiele, że z elektrostymulatorów może korzystać naprawdę każdy. Często otrzymujemy pytania na temat działania i obsługi produktów Compex, dlatego też zdecydowaliśmy się zebrać większość z nich i odpowiedzieć na nie tutaj.